O aplicatie de Twitter te anunta ce sanse ai sa fii DAT AFARA de la serviciu

Miercuri, 27 Martie 2013 2 comentarii 720 vizualizari

27 martie 2013

Daca "scapi" pe Twitter mesaje negative la adresa companiei sau a sefilor, exista o aplicatie care iti calculeaza rapid sansele de a fi CONCEDIAT.

Aplicatia "FireMe!" a fost creata de o echipa de cercetatori de la Universitatea din Hanovra si este conceputa sa identifice frazele negative la adresa angajatorilor sau clientilor, cu risc de a atrage concedierea autorilor, scrie Mashable.com.

Cand aplicatia gaseste un astfel de pericol, trimite rapid un mesaj pe Twitter prin care il avertizeaza pe angajatul neatent. Totodata aplicatia dispune de un barometru, intitulat FireMeter! care calculeaza probabilitatea de a fi dat afara dupa un anumit mesaj sau dupa o serie de mesaje.

Dupa 4.304 astfel de atentionari trimise de FireMe! aproape 250 de utilizatori au sters rapid mesajele incriminatorii, inainte sa le vada angajatorii.

Comentarii
:))) Miercuri, 27 Martie 2013
hai bah ne lasati, ce mama naibii? :))))) fac astia numai aplicatii peste aplicatii
mircea Sambata, 30 Martie 2013
ne-am scos :))))) acum dorm linistit

Moore Stephens KSC

Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Asigurare medicala pentru ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]