Open-project.ro, un proiect interesant

Joi, 11 Octombrie 2012 1142 vizualizari

11 octombrie 2012

Un nou proiect ne-a atras atentia in ultimele zile si, cum face parte din aceeasi "politica" pe care o avem si noi - si anume 100% gratis, dorim sa-l salutam.

Este vorba de OpenProject a carui prezentare video o gasiti aici..

Cum va spuneam, portalul este 100% gratuit, companiile putand adauga un numar nelimitat de anunturi si proiecte freelance. Se pare ca este unul din singurele site-uri care integreaza intr-un singur loc servicii HR, intermediere freelance si forum.

Pe langa acestea:

- Portalul este integrat cu LinkedIN, Facebook si Twitter; mai concret atat job-urile cat si CV-urile apar in timeline pe retele sociale automat

- Candidatii pot aplica fara cont utilizant profilul LinkedIN

- Candidatii pot activa optiunea JobSeeker pentru o vizibilitate mai mare in cautari si promovare automata pe contul de Twitter https://twitter.com/JobSeekerRO

- Exista si o sectiune de forum care cuprinde: stiri IT si articole programare cu un content original (evitandu-se astfel copy/paste-ul de pe alte site-uri).

In momentul de fata, din cate am inteles, serviciul este utilizat de companii ca Zitec, Webfoo StepUP care publica constant anunturi.

Uram success acestui proiect si asteptam parerile dvs.

Echipa undelucram.ro

Sursa text: www.undelucram.ro