Peste 130 de profesioniști în resurse umane vor lua parte la conferința Signal Connect

Marti, 20 Octombrie 2015 0 comentarii 753 vizualizari

Conferința Signal Connect va reuni în această săptămână peste 130 de profesioniști în resurse umane la Sky Restaurant (22 octombrie) și City Business Centre (23 octombrie) din Timișoara care vor lua parte la prezentări, dezbateri și workshop-uri susținute de HR Directori și HR Manageri din companii de renume din țară și din străinătate.

Prezentări și dezbateri legate de leadership, cultura organizațională, comunicare internă

8 speakeri de renume la nivel internațional și-au confirmat prezența la eveniment precum: Alexandra Pegg (European HR Planning Manager Samsung Electronics), Katrina Collier (Social Media Recruiter, Director&Founder Winning Impression), Ioana Marcu (HR Director Orange), Monica Vijeu (Fondator TalentZone), Ioana Piper (HR Manager Supremia Grup), Sorin Faur (HR Coordinator pentru Europa de Est și Balcani BDO), Mirela Crețu (Kimball Electronics) și Alexandra Chivu (HR Director Elefant.ro). Evenimentul va fi moderat de Roxana Dobrescu, Senior HR Manager Romania&Moldova Avon.

Speakerii prezenți la eveniment vor include discuții legate de leadership, cultura organizațională comunicare internă sau engagement. Subiectele sunt incluse în tematica evenimentului Engaging Cultures care urmărește modul în care specialiștii în resurse umane reușesc să clădească relații între multiplele personalități din cadrul companiilor.

Cooking show susținut de câștigătorul MasterChef Petru Buiuca

Prima zi a evenimentului, 22 octombrie, va avea loc la Sky Restaurant din Timișoara și va include un workshop și un debate adresate HR Managerilor și HR Directorilor. Participanții sunt invitați să ia parte la show-ul culinar susținut de Petru Buiuca, câștigător Masterchef și Manager/Fondator Mad Kitchen, ridicând domeniul culinar la nivel de artă.

A doua zi a evenimentului va include prezentările speakerilor din țară și din străinătate, iar conferința va fi deschisă tuturor profesioniștilor care activează în domeniul resurselor umane. Evenimentul va începe la ora 08:30 cu înregistrarea participanților și va avea loc la City Business Centre din Timișoara.

Conferința Signal Connect aflată la cea de-a IIIa ediție este dedicată exclusiv profesioniștilor în resurse umane, iar evenimentul este organizat de Libero Events în parteneriat cu Signal Iduna. Libero Events este agenţia de evenimente şi PR, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture,

Software Architecture Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi târguri: Touristica.

Persoană de contact:

Email: madalina@liberoevents.ro

BRD - Groupe Societe Generale
full-time / Manager
Actualizat la: 09.02.2017
Centrul Medical Unirea - ...
Actualizat la: 31.01.2017

Manager
Raiffeisen Bank
Analist
Holzindustrie Schweighofer ...
  • Concediu de maternitate & ...
Manipulant

Kredyt Inkaso Investments RO SA

richter

Nu va mai umiliti lucrand pe nici 10 milioane, e penibil.O vanzatoare la butic castiga 15 milioane ...

Serious Bet (Casa Pariurilor)

zuzu11111

Saptamana viitoare sunt chemat la un interviu pentru postul "Tehnician IT_Helpdesk".Are ...

Visma Romania

Gore

Salut. Imi poate spune cineva cum se desfasoara interviurile tehnice la Visma Software? Am fost ...

Kredyt Inkaso Investments RO SA

ALEXUTA

Salariul de start este 1000 lei, s-a facut marire mare pentru toti din call center, partea buna ...

Tezaur Investment Group

AndreeaM25

Buna ziua,Am o intrebare catre dvs. Se lucreaza in fiecare sambata?Va multumesc pentru raspuns!

Analist servicii clienti
Data Processing Specialist
Studyportals Intelligence ...
Business analyst
IBM Romania

Camelia Șucu, antreprenor de carieră: Eșecul – o lecție care îți deschide noi căi>>

3 ediții Angajatori de TOP, 3 noi șanse de angajare!>>

Reprezentații Rolls Royce, Riot Games și Hogan Assessments pentru prima dată în România>>

În perioada 18-19 martie, București găzduiește la Sala Palatului, cea de-a XX-a ediție RIUF-The Romanian International University Fair, cel mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei[...]
De la servicii financiar-bancare, procesatori de plati, audit, consultanta corporate si comert online, programe complexe de fidelizare a angajatilor, HR Summit propune o paleta larga de tematici, din care orice specialist de resurse umane are de invatat[...]