Peste 130 de profesioniști în resurse umane vor lua parte la conferința Signal Connect

Marti, 20 Octombrie 2015 0 comentarii 723 vizualizari

Conferința Signal Connect va reuni în această săptămână peste 130 de profesioniști în resurse umane la Sky Restaurant (22 octombrie) și City Business Centre (23 octombrie) din Timișoara care vor lua parte la prezentări, dezbateri și workshop-uri susținute de HR Directori și HR Manageri din companii de renume din țară și din străinătate.

Prezentări și dezbateri legate de leadership, cultura organizațională, comunicare internă

8 speakeri de renume la nivel internațional și-au confirmat prezența la eveniment precum: Alexandra Pegg (European HR Planning Manager Samsung Electronics), Katrina Collier (Social Media Recruiter, Director&Founder Winning Impression), Ioana Marcu (HR Director Orange), Monica Vijeu (Fondator TalentZone), Ioana Piper (HR Manager Supremia Grup), Sorin Faur (HR Coordinator pentru Europa de Est și Balcani BDO), Mirela Crețu (Kimball Electronics) și Alexandra Chivu (HR Director Elefant.ro). Evenimentul va fi moderat de Roxana Dobrescu, Senior HR Manager Romania&Moldova Avon.

Speakerii prezenți la eveniment vor include discuții legate de leadership, cultura organizațională comunicare internă sau engagement. Subiectele sunt incluse în tematica evenimentului Engaging Cultures care urmărește modul în care specialiștii în resurse umane reușesc să clădească relații între multiplele personalități din cadrul companiilor.

Cooking show susținut de câștigătorul MasterChef Petru Buiuca

Prima zi a evenimentului, 22 octombrie, va avea loc la Sky Restaurant din Timișoara și va include un workshop și un debate adresate HR Managerilor și HR Directorilor. Participanții sunt invitați să ia parte la show-ul culinar susținut de Petru Buiuca, câștigător Masterchef și Manager/Fondator Mad Kitchen, ridicând domeniul culinar la nivel de artă.

A doua zi a evenimentului va include prezentările speakerilor din țară și din străinătate, iar conferința va fi deschisă tuturor profesioniștilor care activează în domeniul resurselor umane. Evenimentul va începe la ora 08:30 cu înregistrarea participanților și va avea loc la City Business Centre din Timișoara.

Conferința Signal Connect aflată la cea de-a IIIa ediție este dedicată exclusiv profesioniștilor în resurse umane, iar evenimentul este organizat de Libero Events în parteneriat cu Signal Iduna. Libero Events este agenţia de evenimente şi PR, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture,

Software Architecture Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi târguri: Touristica.

Persoană de contact:

Mădălina Hodorog

Project Manager

Libero Events

Tel: 0741 401 399/0364 110 371

Email: madalina@liberoevents.ro

Janssen Romania / Johnson & ...
Strainatate

• Tichete cadou
Post Master
Curier
WNS Global Services
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Senior Associate
  • Concediu de maternitate & ...
Senior Analyst

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Gina01

KFC Romania

Hannah

Care este salariul la programul de 4 ore in Bucuresti??????

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>