Peste 5,5 milioane de persoane participau la fondurile de pensii administrate privat - Pilonul II, in ianuarie 2012

Duminica, 25 Martie 2012 0 comentarii 881 vizualizari

Martie 2012

Un numar de 5.544.440 de persoane participau, luna trecuta, la fondurile de pensii administrate privat - Pilonul II, cu 0,51% mai mult fata de luna decembrie 2011 si cu 6,39% mai mult fata de ianuarie 2011, a transmis miercuri, intr-un comunicat, Comisia de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private (CSSPP).

'Valoarea activelor nete inregistrata de fondurile de pensii administrate privat a fost de 6,719 miliarde lei (1,547 miliarde de euro), in crestere cu 4,72% fata de luna decembrie 2011 si cu 49,25% mai mare decat in ianuarie 2011, respectiv o crestere cu 46,21% raportata la moneda euro', se arata in comunicatul citat.

In ceea ce priveste distributia pe varsta, in ianuarie 2012, un procent de 57,27% dintre participanti aveau varsta de pana in 35 ani iar restul de 42,73% aveau varsta de peste 35 de ani. Pe gen, distributia a fost urmatoarea: 51,74% erau barbati si 48,26% femei.

In conditiile unei cote de contributie de 3% din venitul brut realizat, in luna ianuarie 2012 au fost virate catre fondurile de pensii administrate privat 176,94 milioane lei (40,74 milioane euro), in crestere cu 1,97% fata de luna precedenta si cu 32,04% fata de ianuarie 2011. In total, in ultimele 12 luni au fost virate contributii in valoare de 2,153 miliarde lei, cu o medie lunara de 179,43 milioane lei.

HP Inc.

Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Cafea sau sucuri oferite ...
  • Concediu de maternitate & ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scadea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, Camelia Șucu sau Gabriela Szabó sunt printre speakerii naționali și internaționali care vor participa între 14-15 martie la cea mai importantă Conferință de Leadership Feminin din România, The Woman ce va reuni la Cluj-Napoca peste 500 femei lider[...]
Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]