Peste 500 de femei în lumina reflectoarelor în această joi la The Woman

Marti, 8 Martie 2016 0 comentarii 538 vizualizari

Peste 500 de manageri, antreprenori, administratori și tinere antreprenoare interesate de dezvoltarea personală și profesională din România vor participa în această joi la cea de-a V-a ediție a Conferinței de Leadership Feminin The Woman,  un eveniment de referință pentru leadershipul feminin.

Participantele vor fi prezente pe durata întregii zile la dezbateri, prezentări și workshop-uri pe teme precum antreprenoriat, management, crearea imaginii personale și vor afla ce stă în spatele succesului celor 15 femei lider invitate ca și speakeri. Agenda evenimentului cuprinde o dimineață dedicată workshop-urilor, urmată de sesiuni de dezbateri care se vor axa pe viața unui lider, pașii spre succesul în business, importanța brandingului personal și sursele de finanțare a businessului.

Antreprenoriat, start-up și management

Panelul dedicat discuțiilor despre antreprenoriat și management va debuta cu întrebări și răspunsuri focusate pe cifre, comparații între comportamentele consumatorilor și rolul unui lider în formarea unei echipe. Invitatele din acest panel sunt: Maria Metz (Senior Vice President EBS România, an NTT data company), Oana Marinescu (Fondatoare&Managing Director OMA Vision), Raluca Michailov (Director General BP Publishing Media, editor revistele Forbes Romania), Daniela Budurea (Country Director Western Union Romania&Bulgaria) și Cristina Săvuică (Country Manager Lugera). Despre cifre și importanța finanțării proiectelor va vorbi și Oana Delia Radu (Director Grup Retail Cluj la Raiffeisen Bank) în prezentarea „Încredere în afaceri, succes la feminin!”.

Branding personal,  „lumina reflectoarelor” și diferențe culturale

Un alt panel dedicat leadershipului, care abordează subiectul brandingului personal va fi inclus în agenda Conferinței de Leadership Feminin The Woman unde invitatele Monica Bîrlădeanu (actriță&antreprenoare), Ștefana Cazan (Sales&Marketing Manager România Maxx Royal) și Paula Herlo (Senior corespondent și Producător „România te iubesc!”) vor vorbi despre sacrificiile pe care le-au făcut pentru a atinge succesul, vor dezvălui cine sunt modelele pe care la rândul lor le au în carieră și care sunt diferențele culturale între România și celelalte țări. Cunoscuta actriță Maia Morgenstern (Director Teatrul Evreiesc de Stat) va susține în fața celor 500 de femei prezentarea „Renașterea din cenușă”, iar Stela Toderașcu (Commercial Marketing Director AVON Romania & Moldova) va vorbi despre „Log-in în lumea femeilor”.

Punctul culminant se regăsește în Gala Premiilor The Woman unde 10 femei lider vor fi premiate

Ziua de 10 martie se va încheia într-o notă elegantă cu Gala Premiilor The Woman unde 10 femei lider vor fi premiate în cadrul Conferinței de Leadership Feminin. Gala Premiilor are ca scop recunoașterea și promovarea femeilor implicate activ în comunitate și care au reușit să își îndeplinească obiectivele profesionale.  Doamnele premiate sunt manageri, lideri de opinie sau antreprenori, femei lider cunoscute la nivel internațional, care s-au implicat activ în comunitate și care au reușit să își atingă obiectivele profesionale.

Categoriile premiate în cadrul Galei Premiilor sunt: The Woman Life Career Award, The Woman Entrepreneurship Award: Business Woman of the Year, The Woman Education Award: Mentor of the Year, The Woman Innovation Award, The Woman Most Valuable Personal Brand Award, The Woman Journalist of the Year Award, The Woman Award for Community and Social Responsibility, The Woman Romanian Brand Award: Inspirational Woman of the Year, Transylvanian CEO of the Year Award, The Woman Health & Wellbeing Award.

Arta mai aproape de oameni - expoziție interactivă

Conferința de Leadership Feminin The Woman va include expoziția interactivă intitulată „Arta mai aproape de oameni” ce urmărește să aducă oamenii mai aproape de arta frumosului. Aproximativ 30 de lucrări artistice vor fi expuse participantelor care vor avea ocazia să îşi exprime spontan stările şi impresiile pe care le au în faţa lucrărilor.

Organizatorii promit networking de calitate, la eveniment fiind înscrise peste 500 de participante care vor avea ocazia să interacționeze direct cu partenerii evenimentului aflați în zona expozițională.  Peste 80 de premii ce constau în servicii și produse de înfrumusețare, obiecte vestimentare, bijuterii, un city break la Roma și o bijuterie din aur roz, încrustată cu un ametist verde și diamante în valoare de 1500 de euro vor fi oferite participantelor care se înscriu în concurs și sunt câștigătoare.

Conferința de Leadership Feminin The Woman va fi moderată de către Roxana Dobrescu (Senior HR Manager AVON România&Moldova), iar Gala Premiilor va fi prezentată de Constantin Trofin (Realizator TV) și Nina Moldovan (CEO Liberty Technology Park). Evenimentul este organizat de Libero Events, iar detalii complete despre eveniment se regăsesc pe site-ul www.thewoman.ro.

Companiile care au înțeles aportul pe care femeile de afaceri îl au în dezvoltarea societății și a mediului de afaceri și care susțin acest eveniment sunt:

Partener principal: Raiffeisen Bank

Sponsor: AVON, Bijuteria Teilor

Powered by: Maxx Royal

Recommended Travel Partner: Paravion

Official Car: RMB, Mercedez-Benz

Official Coffee: Meron

Premium Media Partner: Forbes

Parteneri: Impress, Mediatic, Ciao Bella, Sabion, Magic FM, Salad Box, Vavian Pharma, MAC, Cosmetic Plant, Canar, Liberty Technology Park, Centrul Ortodontic Cluj, Vania Szasz, Centrul Medical Sanconfind, Chic Ville, EuroGSM, Paper Concept, United Business Center, Sublime, Angela Ciobanu, Marty Restaurants, Tokyo Japanese Restaurant, Zelist Monitor, Duchess, VenArt, Triodeluxe, Active Beauty, Million Roses, Salad Box, Produs de Cluj, Mesteshugar Boutique, Jai Dam, Noah, Agentia TAS, Chic Bijoux, Jidvei, Unishowroom, Sophie Wedding House, Magnolia.

Sursa: The Woman

Actualizat la: 12.12.2016

Raiffeisen Bank
Analist
Holzindustrie Schweighofer ...
  • Concediu de crestere a ...
  • Concediu de maternitate & ...
Manipulant
Endava
Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Cafea sau sucuri oferite ...
  • Concediu de maternitate & ...
Inginer ...

Mellon Romania

Marta22

Stie cineva cat mai e acum salariul pt consilier pe proiect bancar? Am interviu sapt viit si vreau ...

Luar SRL

Waffen

Am fost azi la interviu,patronul om de treabă, angajații plini de ei, sfidători. Firma lucrează ...

Top Line Europa

deniss

Tin sa mentionez ca am lucrat la aceasta firma in vara lu' 2016 si nu as recomanda experienta ...

Alumatic

dencuandrei

Nu recomand, am fost la interviu pentru reprezentant vanzari unde imi spune ca nu mai este de ...

AMOMA

Florinescu

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]
Ana-Maria Brânză, Camelia Șucu sau Gabriela Szabó sunt printre speakerii naționali și internaționali care vor participa între 14-15 martie la cea mai importantă Conferință de Leadership Feminin din România, The Woman ce va reuni la Cluj-Napoca peste 500 femei lider[...]