Peste 500 de joburi pentru medici și asistenți în Europa disponibile la Târgul Virtual!

Joi, 9 Iunie 2016 1 comentarii 602 vizualizari

În perioada 13 iunie - 3 iulie, peste 20 de companii de recrutare și spitale din toată Europa îi așteaptă pe profesioniștii din domeniul medical cu sute de job-uri la Târgul Virtual.

Careers in White anunță începerea celei de-a 8-a ediții a Târgului Virtual, loc în care cei care activează în domeniul medical pot găsi peste 500 de oferte de muncă în România, Marea Britanie, Irlanda, Germania, Franța, Țările Nordice și nu numai. Timp de 3 săptămâni cei care se află în căutarea unui job sunt așteptați să aplice online la cel mai mare târg virtual dedicat personalului medical din Europa, deschis 24 de ore din 24.

Candidații vor avea posibilitatea să aplice de acasă, din fața unui calculator sau a unei tablete fără să fie nevoie să se deplaseze într-o anumită locație pentru a fi recrutați. Cu un simplu click aici www.careersinwhite.com/VirtualFairs.aspx aceștia au acces la platforma care le pune la dispoziție job-uri pentru medici din orice specializare, asistenți medicali, îngrijitori, stomatologi, moașe, absolvenți de Medicină și multe altele.

Cei care sunt în căutarea unui loc de munca trebuie să se înregistreze și să își încarce CV-ul pe platforma pe care se desfășoară târgul virtual, unde au acces la toate informațiile legate de recrutori și de job-urile pe care aceștia le oferă. Candidații au posibilitatea să discute live cu recrutorii prin intermediul unei ferestre de chat și astfel să obțină toate informațiile de care au nevoie.

Pe lângă salariile atractive care se situează între 7000 și 9000 de Euro pe lună pentru medicii specialisti în țări precum Norvegia, Suedia, Danemarca, UK, Franța sau Germania, cei care aleg să emigreze beneficiază și de cursuri de limbă straină, transport gratuit spre țara de relocare, traininguri, ajutor în găsirea unei locuințe, sprijin pentru relocarea întregii familii dar și posibilitatea de a prelua un cabinet medical cu tot cu pacienți de la un alt medic.

Accesul în cadrul Târgului Virtual este gratuit și oricine se află în căutarea unui loc de muncă în domeniul medical poate să aplice online la www.careersinwhite.com/VirtualFairs.aspx.

Mai multe detalii despre eveniment se găsesc pe www.careersinwhite.com.

Contact:

oana@careersinwhite.com
www.careersinwhite.com

Comentarii
Krystin Vineri, 10 Iunie 2016

Excelent! Astept cu nerabdare acest eveniment. Cu siguranta piata muncii din Romania mai are pana sa o ajunga din urma pe cea din Occident, din pacate. Cel mai mult ma deranjeaza ca numeroase companii de la noi pretind profesionalism, dar nu ofera in schimb nimic, nici macar salariu decent si nici relatii civilizate de munca.

Telekom Romania Mobile ...
Constanta, Craiova, Slatina
Actualizat la: 13.01.2017
Connections Consult SRL
Actualizat la: 10.02.2017
Accenture Romania
Actualizat la: 15.03.2017
Mood Media Romania
Actualizat la: 01.02.2017
Continental Automotive Group ...
part-time / 0 - 1 an experienta

Engineer
BRD - Groupe Societe Generale
Front Officer

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Fortech SRL

CristinaCR

Nu recomand nimanui aceasta firma, decat daca este la prima angajare si nu are nicio ...

Pgm04

Daca vreau sa beneficiez de programul prima chirie si am nevoie contract pe perioada nelimitata in ...

Pgm04

Zilele libere nationale se acorda?

AnaManole

Buna ziua, Cam in cate zile de la primul interviu se primeste un raspuns?Multumesc!

SW Developer
Preh Romania