„România, te iubesc!” ajunge la Cluj-Napoca prin conferința The Woman

Joi, 25 Februarie 2016 0 comentarii 683 vizualizari

Producătorul  emisiunii „România, te iubesc!” și senior corespondentul ProTV, Paula Herlo, dedică ziua de 10 martie femeilor pasionate de leadership și antreprenoriat.

Femeile lider sunt acele femei care se implică în proiecte de impact, conștientizează provocările, au dorința de a da societății ceva înapoi, dar și cele care prin poziția pe care o au își păstrează setul comun de principii, valori, idealuri. Femeile lider din întreaga țară se întâlnesc peste 3 săptămâni la Cluj-Napoca în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman.

Paula Herlo dezvăluie în fiecare duminică, prin intermediul anchetelor de la emisiunea „România, te iubesc!” problemele grave care afectează societatea românească. De 18 ani, de când lucrează la ProTV, a coordonat mai multe campanii de succes printre care Tu ştii ce mai face copilul tău?, câștigătoare a premiului Emmy de la New York. Anul trecut, Paula Herlo a fost desemnată Femeia Anului pentru Jurnalism Social și a primit Premiul pentru Jurnalism în 2012 și 2014.

Tot la The Woman o întâlnim și pe Ștefana Cazan, Sales&Marketing Manager România la Maxx Royal, care reprezintă unul dintre cele mai luxoase resorturi turistice din lume.  De peste 5 ani, Ștefana Cazan aduce în atenția românilor unul dintre simbolurile high-life-ului internațional ca reprezentant pe Europa, dar și prin munca sa în România. Turismul s-a transformat astfel din pasiune într-o profesie satisfăcătoare și plină de provocări. Promovarea Maxx Royal implică nenumărate prezentări ale hotelului în cadrul unor evenimente internaționale prestigioase, organizarea de târguri și petreceri tematice, activități menite să prezinte serviciile exclusiviste ale hotelului, potențialilor clienți atrași de călătorii de înaltă clasă și de servicii destinate unui public cunoscător, cu înalte așteptări.

Larisa Petrini, Health Coach-ul care  a pus bazele reLife, prima platformă de Lifestyle Medicine din România va susține un workshop în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman ce urmărește promovarea unui stil de viață sănătos. De-a lungul carierei, Larisa şi-a dezvoltat expertiza în Personal Branding, Managementul Reputaţiei şi Comunicare de Criză, agenţia pe care o condus-o înregistrând succese importante la cele mai prestigioase competiţii internaţionale precum Cannes Lions sau Sabre Awards.

The Woman reprezintă o zi întreagă de dezbateri, workshop-uri și prezentări ce vor puncta importanța prezenței femeii în funcții de conducere, branding-ul personal, management-ul profesional, dar și ce reprezintă performanța pentru femeile lider. Evenimentul urmărește încurajarea femeilor în a se dezvolta continuu din punct de vedere profesional în business-urile pe care le reprezintă sau le conduc.

Leadership-ul și antreprenoriatul feminin promovate la Gala Premiilor The Woman

Pentru a promova și recunoaște femeile lider, 10 femei din România vor fi premiate la categoriile The Woman Career Award, The Woman Entrepreneurship Award, The Woman Education Award, The Woman Journalist Award sau The Woman CSR Award în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman. Printre criteriile de selecție se numără și activitatea întreprinsă în cadrul comunității, imaginea construită de-a lungul timpului, dedicarea față de domeniul de activitate, promovarea brandului personal sau rezultate financiare obținute. Gala Premiilor va fi moderată de Nina Moldovan (CEO Liberty Technology Park) și Constantin Trofin (realizator TV).

Participantele premiate la The Woman

Organizatorii Libero Events au pregătit numeroase premii pentru cele peste 300 de femei prezente la eveniment precum cărți motivaționale, articole vestimentare, produse de îngrijire corporală sau bijuterii. Marele premiu oferit de Bijuteria Teilor este un colier realizat din aur roz, încrustat cu un ametist verde de 16.24ct și diamante de 0.07ct HVS în valoare de 1500 euro.

Femei de succes precum Monica Bîrlădeanu (actriță și antreprenoare), Maia Morgenstern (Director Teatrul Evreiesc de Stat), Ingrid Vlasov (designer vestimentar), Daniela Budurea (Country Director Western Union Romania și Bulgaria), Raluca Michailov (Director General BP Publishing Media), Loana Comșa (consilier psihologic&coach), Stela Toderașcu (Commercial Marketing Director AVON România&Moldova), Cristina Săvuică (Country Manager Lugera), Maria Metz (Senior Vice President EBS România), Oana Marinescu (Fondatoare&Managing Director OMA Vision) și Oana Delia Radu (Director Retail Cluj Raiffeisen Bank) vor participa în calitate de speakeri.

Conferința de Leadership Feminin The Woman va fi moderată de către Roxana Dobrescu (Senior HR Manager AVON România&Moldova), iar înscrierile continuă pe site-ul evenimentului www.thewoman.ro. Evenimentul este organizat de Libero Events, agenţia de evenimente şi PR, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi masterclass-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Digital Travel Forum, Architecture Conference & Expo, Software Architecture Day,  Java Day, Agile Day, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi târguri: Touristica.

Companiile careu au înțeles aportul pe care femeile de afaceri îl au în dezvoltarea societății și a mediului de afaceri și care susțin acest eveniment sunt:

Partener principal: Raiffeisen Bank

Sponsor: AVON, Bijuteria Teilor

Powered by: Maxx Royal

Recommended Travel Partner: Paravion

Official Car: RMB, Mercedez-Benz

Official Coffee: Meron

Premium Media Partner: Forbes

Parteneri: Impress, Mediatic, Ciao Bella, Sabion, Magic FM, Vavian Pharma, Cosmetic Plant, Canar, Liberty Technology Park, Centrul Ortodontic Cluj, Vania Szasz, Centrul Medical Sanconfind, Chic Ville, EuroGSM, Paper Concept, United Business Center, Sublime, Angela Ciobanu, Evrika Publishing, Marty Restaurants, Tokyo Japanese Restaurant, Zelist Monitor, Duchess, VenArt, Evrika Publishing, Triodeluxe, Active Beauty.

Sursa: The Woman

Actualizat la: 24.02.2017

Raiffeisen Bank
Analist
Holzindustrie Schweighofer ...
  • Concediu de crestere a ...
Manipulant
Endava
Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Tichete cadou
  • Abonament la sala de fitness ...
Inginer ...

Avestis International SRL

Pion

Un bax de hârtie costa 20-30 de lei... atâta costa și onoarea voastră în fața ...

elz

Eu am aplicat pentru o pozitie si cand am fost contactat mi-au spus ca s-au gandit, analizand ...

Hilti Romania

Cristugeorge

Dintre cei ce ati comentat si sunteti in continuare angajati, imi puteti spune mai multe detalii ...

Farmaceutica Remedia

nonam3

Am gasit un anunt al acestei companii plasat pe un site de anunturi si fara sa ma documentez prea ...

Bombardier Transportation

elz

R23, cred ca tu, mai sus, ai ca scop prezentarea unui ideal, nu a unei realitati. Ca fapt divers, ...

Project manager
Accenture Romania
Engineer
Ixia Romania
QA Tester
Gameloft Romania

Reprezentații Rolls Royce, Riot Games și Hogan Assessments pentru prima dată în România>>

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Femei de top din domenii precum antreprenoriat, jurnalism, arhitectură, sport, cercetare sau economie, atât din țară cât și din străinătate, au confirmat prezența la cel mai important eveniment de leadership feminin din estul Europei: Conferința de Leadership Feminin The Woman[...]
Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]