Se fac angajari in institutii europene! Poti castiga 6.500 euro pe luna

Luni, 19 Martie 2012 0 comentarii 1056 vizualizari

Martie 2012

O parte din posturile disponibile pe site-ul EPSO sunt pentru functia de agent contractual in domeniul constructiilor, pentru urmatoarele profiluri si grupe de functii:

- Agent tehnic si administrativ/Administrarea tehnica a cladirilor (FG I)
- Agent de sprijin logistic/Administrarea tehnica a cladirilor (FG II)
- Gestionar de proiecte imobiliare, Project Manager/Administrarea tehnica a cladirilor (FG III)
- Asistent in domeniul securitatii si sanatatii (FG III)
- Inginer/arhitect in domeniul constructiilor/Administrarea tehnica a cladirilor (FG IV)

Salariile de baza pentru personalul contractual din grupa de functii I (FG I) se incadreaza intre 1.800 si 2.600 euro, in timp la grupa de functii IV (FG IV) salariile variaza intre 3.000 si 6.500 euro.

Joburile sunt localizate in Bruxelles si Luxemburg. Cele mai multe posturi vacante sunt pentru Managerii de proiect in domeniul constructiilor (70 posturi), urmate de posturile pentru Agentii de sprijin logistic (66 de posturi).

Data-limita pentru depunerea CV-urilor este 19 aprilie 2012. Baza de date cu candidatii care au reusit la procedura de selectie va fi pusa la dispozitia Comisiei Europene, a Parlamentului European si Curtii Europene de Justitie.

Cerintele la angajare pot fi vazute aici.

Alte joburi scoase la concurs din 15 martie sunt cele de ADMINISTRATORI in urmatoarele domenii: ADMINISTRATIE PUBLICA EUROPEANA, DREPT, AUDIT, COMUNICARE si RELATII EXTERNE. Detalii aici.

O pozitie de administrator este una de functionar european permanent, cu o remuneratie care incepe de la 4.200 de euro. Administratorii se ocupa de elaborarea politicilor UE si de punerea in aplicare a legislatiei europene.

In continuare este deschisa si cererea de CV-uri pentru posturile de bone, educatoare si guvernante pentru copiii functionarilor UE.

Posturile pentru care poate aplica orice cetatean UE pana la data de 21 martie sunt urmatoarele:

- personal cresa sau educatori puericultori (pentru copii cu varsta intre 0-3 ani, respectiv 0-6 ani);

- profesori pentru invatamant prescolar (pentru copii cu varsta de 3-6 ani, respectiv 4-5 ani);

- educatori si supraveghetori pentru facilitatile after-school (copii de 4-12 sau 6-14 ani).

BRD - Groupe Societe Generale
Actualizat la: 22.03.2017
Huntrecruitment
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 23.03.2017
Easy Asset Management IFN SA ...
Petrosani
Actualizat la: 16.03.2017

Customer Care ...
Preh Romania
  • Concediu de maternitate & ...
SW Developer
  • Tichete cadou
Business ...
RCS&RDS
  • Telefon de serviciu
Tehnician ...
Microsoft Romania
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Engineer

WIM Bosman

Maria98

Dupa ce am sustinut 2 interviuri in aceeasi zi, in cadrul primului interviu, mi s-a spus ca sunt ...

Grimm

Pe proiectul pe care sunt eu, pana acum totul mi se pare ok. Volumul de munca e rezonabil, stresul ...

Tezaur Investment Group

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Fortech SRL

CristinaCR

Nu recomand nimanui aceasta firma, decat daca este la prima angajare si nu are nicio ...

Tezaur Investment Group

Pgm04

Daca vreau sa beneficiez de programul prima chirie si am nevoie contract pe perioada nelimitata in ...

SoftVision
Programator .NET