Se fac angajari in institutii europene! Poti castiga 6.500 euro pe luna

Luni, 19 Martie 2012 0 comentarii 911 vizualizari

Martie 2012

O parte din posturile disponibile pe site-ul EPSO sunt pentru functia de agent contractual in domeniul constructiilor, pentru urmatoarele profiluri si grupe de functii:

- Agent tehnic si administrativ/Administrarea tehnica a cladirilor (FG I)
- Agent de sprijin logistic/Administrarea tehnica a cladirilor (FG II)
- Gestionar de proiecte imobiliare, Project Manager/Administrarea tehnica a cladirilor (FG III)
- Asistent in domeniul securitatii si sanatatii (FG III)
- Inginer/arhitect in domeniul constructiilor/Administrarea tehnica a cladirilor (FG IV)

Salariile de baza pentru personalul contractual din grupa de functii I (FG I) se incadreaza intre 1.800 si 2.600 euro, in timp la grupa de functii IV (FG IV) salariile variaza intre 3.000 si 6.500 euro.

Joburile sunt localizate in Bruxelles si Luxemburg. Cele mai multe posturi vacante sunt pentru Managerii de proiect in domeniul constructiilor (70 posturi), urmate de posturile pentru Agentii de sprijin logistic (66 de posturi).

Data-limita pentru depunerea CV-urilor este 19 aprilie 2012. Baza de date cu candidatii care au reusit la procedura de selectie va fi pusa la dispozitia Comisiei Europene, a Parlamentului European si Curtii Europene de Justitie.

Cerintele la angajare pot fi vazute aici.

Alte joburi scoase la concurs din 15 martie sunt cele de ADMINISTRATORI in urmatoarele domenii: ADMINISTRATIE PUBLICA EUROPEANA, DREPT, AUDIT, COMUNICARE si RELATII EXTERNE. Detalii aici.

O pozitie de administrator este una de functionar european permanent, cu o remuneratie care incepe de la 4.200 de euro. Administratorii se ocupa de elaborarea politicilor UE si de punerea in aplicare a legislatiei europene.

In continuare este deschisa si cererea de CV-uri pentru posturile de bone, educatoare si guvernante pentru copiii functionarilor UE.

Posturile pentru care poate aplica orice cetatean UE pana la data de 21 martie sunt urmatoarele:

- personal cresa sau educatori puericultori (pentru copii cu varsta intre 0-3 ani, respectiv 0-6 ani);

- profesori pentru invatamant prescolar (pentru copii cu varsta de 3-6 ani, respectiv 4-5 ani);

- educatori si supraveghetori pentru facilitatile after-school (copii de 4-12 sau 6-14 ani).

Atexis Romania

WNS Global Services
  • Asigurari servicii ...
Senior Associate
  • Asigurare de viata
  • Concediu de maternitate & ...
Senior Analyst

Segula Technologies Romania

minie

Asisoft SRL

nelutu

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>