In mai putin de o luna specialistii de Resurse Umane isi dau intalnire la Cluj-Napoca

Miercuri, 24 Februarie 2016 0 comentarii 419 vizualizari

Conferinta de Resurse Umane - HR Summit aduce pe 17-18 martie la Cluj-Napoca directorii de resurse umane si specialistii din acest domeniu, pentru a dezbate si invata cum sa punem in practica cele mai potrivite strategii care pot accelera dezvoltarea atat la nivel personal cat si profesional.

Mizam pe calitatea vorbitorilor si a informatiilor furnizate participantilor, iar speakerii prezenti la HR Summit Cluj-Napoca detin o vasta experienta in industria de HR&Management. Acestia pun la dispozitia participantilor studii de caz, exemple concrete si soluţii practice, cu ajutorul carora participantii  isi vor putea imbunatati activitatea profesionala si vor putea identifica noi strategii de dezvoltare.

Secretele din spatele departamentelor de HR ale celor mai mari companii din Romania dezvaluite la HR Summit Cluj-Napoca

In cadrul acestei editii, Adela Jansen, Directorul Executiv Resurse Umane al Grupului BRD – Group Societe Generale, abordeaza subiectul Strategic Workforce Planning, si impartaseste participantilor din experienta acumulata in departamentul de Resurse Umane de-a lungul timpului.

Adela  face parte din echipa BRD din anul 2003 si are o experienta de peste 20 de ani in management in diferite domenii, printre care: resurse umane, vanzari, marketing, comunicare, business development si logistica. De asemenea, are experienta in diferite industrii: banking, telecomunicatii, logistica/managementului lantului de aprovizionare, servicii hoteliere.

In perioada 2003-2008 ea a ocupat  pozitia de Secretar General al BRD – Groupe Societe Generale iar din anul 2008 a preluat activitatea de Resurse Umane, coordonand tranzitia de la perioada de dezvoltare la noul context economic, aliniind strategia, politicile si procesele de resurse umane la  noua strategia de business a companiei. Activitatile gestionate sunt recrutarea, gestiunea de cariera, talent management, training, comp&ben, payroll, relatii sociale & legal affaires, administrare personal, expati & mobilitate internationala, proiecte HR, 6 centre de training. Este HR Country Coordinator pentru fililalele Societe Generale in Romania si membru HR CODIR la nivel de Grup.

Sub deviza “Implica oameni. Dezvolta comunitati”, la editia din aceasta primavara de la Cluj-Napoca discutam cu Nicoleta Capata, HR Director Flanco despre managementul performantei. Rolul cel mai important al unui om de HR este acela de «constiinta» a companiei, rolul de a ramane conectat la ceea se se intampla cu adevarat la cea mai importanta resursa a companiei - angajatii. La acest rol se adauga viziunea, pasiunea, valorile sanatoase, consecventa cu care faci lucrurile si nu in ultimul rand, deschiderea catre inovatie, afirma Nicoleta Capata, HR Director Flanco.

Madalina Balan, Managing Partner HART Consulting, se alatura si ea comunitatii HR Summit prin abordarea tematicii Psihologia generatiei digitale. Madalina este specializata in psihologie organizationala, fiind psiholog, consultant senior si managing partner la HART Consulting. Cu o experienta de peste 10 ani ca trainer si consultant in resurse umane, ea a gestionat numeroase proiecte de talent management, selectie si dezvoltare pentru variate organizatii romanesti si multinationale.

Printre speakerii prezenti la HR Summit se numara si: Ileana Alexandru (HR Director Mega Image), Andreea Mihnea (HR Director Ernst&Young), Andreea Voinea (Director Executiv Resurse Umane BCR), Carmen Nicula (Managing Partner HR4Business) Zoe Dobre (HR Director Bergenbier), Alexandra Chivu (HR Director elefant.ro), Cristina Bica (HR Specialist ISDC), Sorin Anghel (Corporate Healthcare Manager Signal Iduna), Iuliana Badea (Head of Talent Acquisition Bombadier Transportation), Viorel Panaite (Managing Partner Human Invest), Antonia Onaca (Research&Development at Engager), Mihai Gavan (Sales Manager Romanian Software) si Stelian Bogza (Co-founder Benefit Online).

Mai multe detalii despre eveniment si inscrieri se pot afla de pe pagina evenimentului: www.cluj.hrsummit.ro.

La editia din acest an HR Summit Cluj-Napoca este sustinut de partenerii: Signal Iduna, Romanian Software, Chirita si Asociatii, Benefit Online, Nestlers, Human Invest, Chic Ville, Jobus, Max Relax.

HR Summit este evenimentul organizat de Libero Events, agentia de evenimente, B2B si B2C, sub semnatura careia au loc conferinte si workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar si targuri: Touristica.

Provident Financial Romania

Preh Romania
  • Al 13-lea salariu
SW Developer
  • Telefon de serviciu
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Business ...
RCS&RDS
Tehnician ...
Microsoft Romania
  • Masa oferita gratuit
Engineer

Teleperformance Romania

Grimm

Pe proiectul pe care sunt eu, pana acum totul mi se pare ok. Volumul de munca e rezonabil, stresul ...

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Fortech SRL

CristinaCR

Nu recomand nimanui aceasta firma, decat daca este la prima angajare si nu are nicio ...

Pgm04

Daca vreau sa beneficiez de programul prima chirie si am nevoie contract pe perioada nelimitata in ...

Pgm04

Zilele libere nationale se acorda?

Kaufland Romania
SW Developer