Summit-ul super eroilor în HR , în această toamnă la Iași

Miercuri, 6 Iulie 2016 0 comentarii 489 vizualizari

Specialiștii de HR sunt actori principali în recrutarea, formarea, păstrarea și dezvoltarea forței de muncă, dar și în aplicarea noilor strategii. HR-ii devin cu adevărat « SuperHeRoes », modele de urmat, susținând toate politicile, standardele și constituind principala resursă actuală și de perspectivă a organizației, cea care îi determină potențialul de acțiune. Astfel, scopul organizației se dorește a fi atins prin intermediul celei mai importante resurse – oamenii.

Departamentul de resurse umane reprezintă un punct cheie într-o organizație, iar în ultimii ani, reprezentanții acestui domeniu se confruntă cu schimbări tot mai bruște, de la implementarea noilor curente, până la preocuparea pentru generațiile X,Y și Millennials.

HR Summit Iași: Difficult Times? SuperHeRoes are Here

Capitala Moldovei este unul dintre orașele de referință din industrie, reunind în cadrul HR Summit Iași specialiști de resurse umane, manageri, furnizori de servicii HR, reprezentanți media dar și reprezentanți ai mediului universitar.

Sloganul ediției HR Summit Iași care va avea loc pe 12-13 octombrie este “Difficult Times? SuperHeRoes are Here”. Se pune accent pe modele de urmat, pe recunoașterea și implementarea trendurilor și oportunităților. Conferința de Resurse Umane, organizată de Libero Events, devine în această toamnă summit-ul super eroilor în HR!

Peste 14 speakeri discută despre provocările pe care le întâlnesc în companiile lor, dar și despre strategiile pe care le implementează, alături de responsabilitățile care vin odată cu ele. HR Summit Iași crește și consolidează de la an la an comunitatea formată în jurul sau, prin discuții practice, networking și prin prezența reprezentanților de resurse umane proveniți de la companii din România.

Prin structura, informațiile și oportunitățile pe care le oferă, HR Summit reușește să formeze o comunitate puternică, ale cărei principii sunt împărtășirea de cunoștințe, noutatea, dar și îmbunătățirea deprinderilor și aptitudinilor.

HR Summit are în structura sa și zona expozițională, componentă dedicată furnizorilor de servicii și produse necesare activității de resurse umane. Acest spațiu permite expozanților să intre în contact direct cu publicul țintă, iar participanților le oferă ocazia să rămână conectați cu tehnologia HR.

HR Summit este evenimentul organizat de Libero Events, agenția de evenimente, B2B și B2C, sub semnătura căreia au loc conferințe și workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar și târguri: Touristica.

TeamNet International
Faist Mekatronic
Oradea
Actualizat la: 15.09.2016

• Asigurare de viata
  • Munca de la distanta sau de ...
Post Master
Curier
WNS Global Services
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Senior Associate
  • Concediu de crestere a ...
  • Asigurare de viata
Senior Analyst

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Gina01

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>