Targ de joburi: 40 de firme ofera peste 400 de locuri de munca. Vezi in ce domenii

Luni, 11 Iunie 2012 0 comentarii 592 vizualizari

11 iunie 2012

Peste 400 de locuri de munca in domeniile vanzari, medical, IT&C, telecomunicatii, resurse umane, consultanta, marketing si inginerie sunt disponibile in cadrul unei burse de joburi organizate la Sala Dalles, potrivit Mediafax.

Somerii, persoanele aflate in cautarea unui loc de munca dar si proaspetii absolventi ai institutiilor de invatamant au astfel ocazia sa se intalneasca direct cu angajatorii, principalul obiectiv al evenimentului fiind facilitarea accesului la locurile de munca vacante si cresterea sanselor de ocupare.

Totodata, bursa locurilor de munca reprezinta o oportunitate pentru candidatii interesati sa cunoasca mai bine cerintele impuse de piata muncii si ofertele de locuri de munca existente. Ei pot alege fie un loc de munca conform pregatirii lor profesionale, fie, in ultima instanta, sa se reorienteze profesional spre sectoare de activitate care le ofera posibilitati mai mari de angajare.

Printre companiile care au confirmat participarea la eveniment se numara Adecco Romania, Allianz Tiriac Asigurari SA, JW Marriott Bucharest Grand Hotel, Lugera & Makler, MediaPro Pictures, Studiorile MediaPro, RIN Hotels, BCR Asigurari, MediaSat, Elmec Romania, Beeline, Securitas, ABC HUMAN CAPITAL, Uniqa Asigurari, Studio Moderna, Electromagnetica, Rovere Mobili, Silhouette Centre de slabit, Titan SA, Electromagnetica si Uniqa Asigurari.

Bursa de joburi se va desfasura in 12-13 iunie la Sala Dalles si este organizata de Mediafax in colaborare cu Fundatia pentru Educatie si Dezvoltare Media Pro si cu MediaSat. Bursa locurilor de munca reuneste aproape 40 de companii, iar accesul este liber, intre orele 12.00 si 18.00.

Evenimentul este parte integranta a proiectului "Integrare pe piata muncii a somerilor de lunga durata, persoanelor inactive si a persoanelor aflate in cautarea unui loc de munca - PERSACT", ID POSDRU/106/5.1/G/75855, cofinantat din Fondul Social European prin Programul Operational Sectorial Dezvoltarea

Resurselor Umane 2007 – 2013.Obiectivul proiectului este cresterea sanselor de ocupare a somerilor si persoanelor aflate in cautarea unui loc de munca din regiunea Bucuresti – Ilfov, care prin participarea la bursa au oportunitatea de a intra in contact cu angajatorii si de a-si gasi un loc de munca.

Mood Media Romania

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]