TARG de JOBURI: Angajatorii locali ofera de lucru studentilor romani din strainatate

Joi, 28 Iunie 2012 0 comentarii 535 vizualizari

28 iunie 2012

Liga Studentilor Romani din Strainatate (LSRS) va organiza, in zilele de 28-29 iunie, un eveniment de cariere destinat tinerilor cu experienta de studiu in strainatate.

Mai multe companii nationale si multinationale din domeniile finante, audit, banci, consultanta, IT, dar si din marketing, inginerie, industria auto si telecom vor oferi locuri de munca si consultanta in cariera pentru tinerii cu varsta intre 20 si 35 de ani, cu experienta de studiu in strainatate.

Un studiu al LSRS arata ca principalii patru factori care ingreuneaza accesul tinerilor cu studii in strainatate la un job in Romania sunt ofertele de munca neatragatoare (pentru 75%) si limitate (pentru 73%), incompatibilitatea studiilor urmate cu piata muncii din Romania (pentru 41%) si procesele de recrutare anevoioase (pentru 40%).

In ceea ce priveste asteptaprile salariale, acestea variaza intr-un interval cuprins intre mai putin de 400 de euro si mai mult de 5.000 de euro.

Evenimentul se va desfasura la Institutul Bancar Roman din Capitala.

Altex Romania

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]