The Woman 2016 - un eveniment de referință pentru leadershipul feminin

Luni, 14 Martie 2016 0 comentarii 514 vizualizari

sursa foto: Facebook The Woman

Săptămâna trecută a avut loc cea de-a cincea ediție a conferinței de leadership feminin The Woman, un eveniment de referință pentru leadershipul feminin. La evenimentul de la Cluj organizat de Libero Events au fost prezente peste 500 de participante, atât manageri și antreprenori, cât și tinere interesate de dezvoltarea personală și profesională.

Evenimentul The Woman a fost structurat în trei sesiuni:

- o sesiune dedicată workshop-urilor
- o sesiune de dezbateri axate pe viața unui lider, pașii spre succesul în business, importanța brandingului personal și sursele de finanțare a businessului
- și Gala Premiilor The Woman

Sesiunea dedicată workshop-urilor a avut trei subiecte mai mult decât interesante:

- Business Model You: re-designing your value as an entrepreneur cu Oana Toiu, Antreprenor Social Mesteshukar ButiQ&Fondator Social Innovation Solutions
- Managementul Stresului – cum să reduci stresul și să îți echilibrezi viața cu Loana Comșa, consilier psihologic și coach
- Lifestyle Strategy cu Larisa Petrini, Health Coach reLife

sursa foto: Facebook The Woman

Cea de-a doua sesiune a evenimentului a fost moderată de către Roxana Dobrescu (Senior HR Manager, AVON Romania&Moldova) și a cuprins mai multe subiecte și tematici de foarte mare interes pentru public.

Amalia Sterescu a fost primul lider care a captat atenția publicului, punând o întrebare simplă "Cine ești?" și prezentând un scurt film.

Despre "Femeia face diferența în business" au vorbit apoi Oana Marinescu, Maria Metz, Daniela Budurea și Cristina Săvuică, ele abordând și subiecte de leadership, dar și subiecte ce țin de viața personală, încercând astfel să exemplifice multiplele roluri ale unei femei leader, dar și să răspundă la întrebarea "Cum arată o zi din viața acesteia?".

Tot în această sesiune a fost abordată și tematica de "Personal branding", unde au vorbit Paula Herlo, Monica Bîrlădeanu și Stefana Cazan. S-a pus accent pe autenticitate, adevăr, responsabilitate socială și importanța social media.

Această sesiune din cadrul evenimentului The Woman a fost închisă de prezentarea cunoscutei acrițe Maia Morgenstern, care a pus accent pe noțiunea de echipă, pe încredere și pe faptul că "totul constă să intri în joc".

Ziua s-a încheiat cu Gala Premiilor The Woman unde zece femei lider au fost premiate în cadrul evenimentului. Această gală a avut că scop recunoașterea și promovarea femeilor implicate activ în comunitate și care au reușit să își indeplinească obiectivele profesionale.

Cele zece categorii au fost: The Woman Life Career Award,The Woman Entrepreneurship Award: Business Woman of the Year, The Woman Education Award: Mentor of the Year, The Woman Innovation Award, The Woman Most Valuable Personal Brand Award, The Woman Journalist of the Year Award, The Woman Award for Community and Social Responsibility, The Woman Romanian Brand Award: Inspirational Woman of the Year, Transylvanian CEO of the Year Award, The Woman Health & Wellbeing Award.

Conferința de Leadership Feminin The Woman a inclus și o expoziție interactivă intitulată „Arta mai aproape de oameni” ce a urmărit să aducă oamenii mai aproape de artă frumosului. Aproximativ 30 de lucrări artistice au fost expuse participantelor care au avut ocazia să își exprime spontan stările și impresiile pe care le au în fața lucrărilor.

Evenimentul a fost organizat de Libero Events.

Sursa: Undelucram.ro

TATA Technologies Romania
Inginer ...
Analist
Network ...
eMAG.ro - Dante International ...
Wipro Technologies
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Accounts Payable

Sales Consulting

banner1

Am patit-o si eu cu "team leader-ul" de la Cluj. Am fost contactat pe LinkedIn. In prima ...

AMOMA

zabest

Buna Pinkfoxy. Cand spui ca programul se respecta te referi la faptul ca vii la 8 si pleci la 16. ...

Romanian Software - Human Resources Planning

kakashi07

M-au chemat la interviu pentru un post de programator C#/asp/html/CSS.Salariul : "1400 de lei ...

EnergoBit Group SA

Gazka

Altii care nu stiu ce inseamna notiunea feedback dupa un interviu. Degeaba ai un interviu ok, cu ...

Xoomworks Development RO

Gazka

Subscriu la ce s-a mentionat mai sus. Am avut interviul pt. o pozitie de Business Analyst. ...

Customer Support Agent
Teleperformance Romania
Inginer proiectant
TATA Technologies Romania
Consilier clienti
Mozipo
AP Process Specialist
Office Depot

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Câştigul salarial mediu în luna decembrie 2016>>

Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]
Multipla campioană mondială la atletism, Gabriela Szabó vine la Cluj – Napoca, în perioada 14 – 15 martie, pentru a discuta cu peste 500 de femei lideri în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman despre performanțele sale profesionale și mentalitatea de învingător, elementele cheie ce au definit-o de-a lungul carierei de sportiv internațional[...]