Top 10 companii care fac angajari in prezent

Joi, 20 Septembrie 2012 0 comentarii 925 vizualizari

20 septembrie 2012

Angajatorii din Romania au anuntat in ultimile 3 luni planuri de creare a peste 5.600 de locuri de munca, potrivit unei monitorizari realizate de European Restructuring Monitor (ERM).

Pe primul loc in topul anunturilor de noi joburi se afla grupul japonez Sumitomo Electric, care a inaugurat o noua unitate de productie la Caransebes care va duce la angajarea a 1.500 de oameni.

Pe locul doi in lista celor mai activi angajatori din prezent se afla retailerul franco-belgian Cora care a anuntat ca va angaja 900 de persoane pana in luna octombrie, in special in Bucuresti si Bacau.

Alte firme care au facut anunturi de angajari in ultimele trei luni sunt E.ON Romania, Romstrade, Dedeman sau Huawei.

Un numar de alte companii si-au anuntat intentiile de angajare inca din primele luni ale anului sau chiar de la sfarsitul lui 2011 dar se afla in plin proces de recrutare in prezent.

Este cazul firmei de productie de la Cluj, Bosch - care va crea 2.000 de noi locuri de munca, al lantului de magazine Mega Image (1.600 joburi noi) si al gigantului Continental Automotive - 1.500 de angajari in acest an.

Topul angajarilor anuntate in ultimele 3 luni

7. Dedeman 350

8. AXA Romania 300

9. Huawei 200

10. Gral Medical 200

Sursa: European Restructuring Monitor (ERM)

Piraeus Bank Romania

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]