Topul celor mai mari angajatori din industria de soft si servicii IT din Romania. Cea mai mare companie are aproape trei mii de angajati

Vineri, 29 August 2014 1 comentarii 1186 vizualizari

Cel mai mare angajator din industria de soft si servicii IT este HP Geboc, raportat la numarul de angajati pe care ii avea in Romania la finele anului trecut, urmatoarele doua locuri in top fiind ocupate de Oracle si IBM.

Cele trei companii americane care conduc in top au impreuna peste 6.600 de angajati.

Piata de munca din Romania este mult mai competitiva acum fata de cum era in urma cu 7-8 ani, astfel ca sarcina de a atrage angajati valorosi in companie este mai complexa decat in trecut. Managementul nu mai mizeaza acum doar pe salarii pentru a atrage si retine talentele, ci pe un intreg pachet de beneficii oferit angajatilor, traininguri tehnice si cursuri de dezvoltarea personala.

Sursa: www.zf.ro

Comentarii
Indianu Duminica, 14 Septembrie 2014
Topul este interesant doar ca statistica. Ce ziceti daca va spun ca unele firme din topul care este prezentat recruteaza doar ca sa acapereze piata fortei de munca?

ALTEN Romania
Actualizat la: 15.02.2017
Continental Automotive Group ...
Sibiu

Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]