Cei mai doriti angajatori din Romania in 2013

Duminica, 15 Septembrie 2013 3 comentarii 3427 vizualizari

15 SEPTEMBRIE 2013

Cei mai doriti angajatori din Romania in 2013 sunt Oracle, Google si Microsoft, potrivit unui studiu realizat de de Catalyst Consulting, divizia de consultanta in employer branding a grupului Catalyst.

Oracle, Google si Microsoft ocupa in ordine primele trei locuri intr-un top 20 al celor mai doriti angajatori din Romania.

”Ca si anul trecut, topul este dominat de angajatorii din industria
tehnica. Se observa insa o revenire a industriei de FMCG in primele 10
pozitii”, spun realizatorii studiului.

Urmatoarele pozitii sunt ocupate de companiile Continental, OMV Petrom, IBM, BCR, Orange, P&G, Coca-Cola, Vodafone, BRD, HP, Renault Romania, PwC, Emerson, KPMG, Deloitte, Bosch si ING Bank.

Potrivit studiului, OMV Petrom si-a continuat cresterea de anul trecut cu inca 3 pozitii, de pe 8 pe 5. Continental, singura companie din top 20 care nu are reprezentanta in Bucuresti, se mentine constant in top 10 al Celor mai doriti angajatori, anul acesta situandu-se pe locul 4. O companie nou intrata in top 20 este Bosch, care a investit in ultimii ani in deschiderea unor centre de productie in vestul tarii.

Sursa: www.realitatea.net

Comentarii
rob Miercuri, 18 Septembrie 2013
am vazut si pe pagina de la Microsoft de pe acest site ca e batalie mare. ce-o fi asa scmekerie sa lucrezi la Microsoft?
orcl Sambata, 26 Octombrie 2013
veniti la noi in celula, prietenasi..va asteptam! All Hail the King, baby! Orcalelee4lyfe!
moi Miercuri, 15 Ianuarie 2014
Microsoft e pe IT. Pe auto e Continental. Pe financiar no comment.

Actualizat la: 04.01.2017
Wipro Technologies
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 19.02.2017
Evolution Human Capital ...
Cluj Napoca

Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Abonament la sala de fitness ...
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]