Vrei sa muncesti in Finlanda? LISTA joburilor de peste 1.500 euro pe luna

Vineri, 15 Iunie 2012 635 vizualizari

15 iunie 2012

Angajatorii din Finlanda au disponibile cel putin 100 de posturi pentru romani, publicate pe site-urile de recrutare de la noi.

Romanii care vor sa-si gaseasca un job in Finlanda pe cont propriu gasesc nu mai putin de 23.000 de posturi adresate cetatenilor UE pe site-ul EURES.

Cele mai multe posturi pentru romani se adreseaza muncitorilor calificati. Se cauta in special sudori, zidari, operatori masina de alezat si macelari transatori. Salariile incep de la 1.500-2.000 de euro pe luna. Vezi oferte de angajare aici.

Specialistii IT din Romania sunt, de asemenea, la mare cautare in Finlanda. Salariile incep de la 2.500 euro si pot ajunge la 5.000 de euro lunar. Vezi ofertele de angajare pentru posturi de SharePoint Developer, ProEngineer Specialist si alte pozitii in IT aici.

Alte posturi pentru romani in Finlanda sunt de ingineri proiectanti motoare, test manageri sau bucatari hotel. Vezi lista aici.

Detalii despre costul vietii in Finlanda gasesti aici.

Articol scris de: www.realitatea.net