Soluții complete de employer branding pentru angajatorii de top din România

Mai mulți candidați. Mai multe interviuri. Mai mulți angajați

Creează-ți un cont gratuit!

Corporate Standard
vs
Employer branding Corporate Premium
Poza de copertă personalizată
Rețele sociale
Analytics
Prezentarea companiei
Video de prezentare
Motivele pentru care candidații să lucreze în compania ta
Galerie foto
Secțiunea de noutăți

Peste 650.000

vizitatori unici/lună

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Peste 500.000

contribuții ale angajatilor și candidaților

Peste 2.000.000

de afișări de pagină lunar

Peste 100

parteneriate cu angajatorii

Peste 650.000

utilizatori înregistrați pe platformă

Știai că...

Pe Undelucram.ro, lunar, peste 650.000 de angajați caută profilurile angajatorilor din România pentru a decide unde se vor angaja?

Candidații petrec cu 36% mai mult timp pe pagina companiilor cu un profil Corporate Premium de employer branding?

88% din candidati apreciază mai mult companiile care își actualizează constant profilul de companie?

90% din candidați consideră foarte important răspunsul companiei la evaluările de pe Undelucram.ro?

Ia legătura cu noi ca să înțelegi cum funcționează profilul Corporate Premium de employer branding.

0770 413 709 / 0770 395 376 / 0771 366 040

Descarcă broșura de prezentare a profilului CORPORATE PREMIUM de employer branding

Descarcă broșura

Tot ce ai nevoie pentru o strategie corectă de employer branding

Profil de angajator de top
Prezentare a companiei
Promovarea internship-urilor
Evidențierea culturii organizaționale
Prezentarea beneficiilor pe care le primesc angajații
Gestionarea reputației online a companiei
Remarketing candidați care au vizualizat profilul companiei
Remarketing candidați care au accesat job-urile
Campanii de awareness în comunitate

Testimoniale

Otilia Pavel - LSEG Romania

Talent Acquisition Manager

“Our relationship with Undelucram started in 2019, and has been a very positive experience right from the onset. The presence of our organisation on the platform brings us closer to our community, and offers insights from current and former colleagues who shared their experiences at LSEG Romania. It also offers potential new colleagues more visibility on life at LSEG.”

Coca-Cola HBC Romania

Pentru noi a fost important să fim aproape de candidați, dar și să oferim un spațiu în care atât foștii sau actualii angajați, cât și cei interesați de o carieră în Coca-Cola HBC România să schimbe în mod transparent impresii despre experiența lor. Iar Undelucrăm a oferit acest cadru.

Iar pe lângă zona de evaluări ale candidaților, apreciem și zona de analitice a platformei, de unde ne extragem insight-uri relevante pentru acțiunile noastre de employer branding și recrutare.

Dorina Petre - dm drogerie markt

Specialist Dezvoltare Personal

După mai bine de un an și jumătate de colaborare, descrierea cea mai bună a relației de business cu Undelucram este încrederea și dezvoltarea continuă și reciprocă.

Feedback-ul primit din partea foștilor sau actualilor angajați ne ajută să ne îmbunătățim modul de lucru și relația cu ei, iar potențialilor angajați le oferă o imagine clară despre companie.

Undelucram este despre oameni și despre opiniile și recomandările lor, iar pentru dm drogerie markt aceste aspecte sunt importante, deoarece fac parte din cultura noastră organizațională.

Employer branding este o componentă cheie pentru o strategie de succes a unei companii, iar Undelucram ne oferă soluții și sprijin în acest demers. Acesta este unul din motivele pentru care am ales să lucrăm cu voi și pentru care îndemnăm și alte companii să o facă.

Maria Marcovici - Continental Romania

Head of HR Communications Romania

Colaborarea cu Undelucram.ro este importantă pentru noi deoarece ne permite sa vedem feedback-uri neprelucrate ale actualilor și foștilor angajați, dându-ne astfel noi informații despre procesele și beneficiile pe care putem să le îmbunătățim în locațiile noastre. De asemenea, ne uităm atent la feedback-urile candidaților și încercăm să îmbunătățim permanent experiența pe care aceștia o au în procesul nostru de selecție.

Adina Lupescu - JTI Romania

Recruitment & Employer Branding Specialist

Prezența JTI pe platforma Undelucrăm reprezintă pentru noi o modalitate de a comunica informații utile persoanelor interesate de oportunitățiile, valorile, cultura organizațională și modul de lucru din JTI.

Evaluările primite aici ne ajută să ne îmbunătățim continuu procesele interne, astfel încât experiența angajaților noștri să fie una plăcută, într-un mediu de lucru pozitiv, iar aceștia să devină ambasadorii JTI.

Platforma Undelucrăm susține transparența și este ușor de utilizat, iar reprezentanții acesteia sunt profesioniști.

Monica Georgescu - EY Romania

Employer Branding & Internal Communication Coordinator

UL has contributed to raising awareness and attractiveness of the EY employer brand to a wider audience, share our culture and our value proposition, as well as promote our colleagues’ and collaborators’ impressions and opinions on EY Romania.

At EY, we see ourselves as builders of a better working world and, in many respects, UL shares a similar vision in the Romanian labor market. They strive to accurately depict and assess Romanian employers, as well as push for transparency and change.

Maria Georgiana Olaru - BCR - Banca Comerciala Romana SA

Specialist Employer Branding

Ne bucurăm de fiecare dată când avem șansa de a ne mândri cu ceea ce facem noi, colegii de la BCR. Și este cu atât mai frumos când ai un loc unde oamenii de pretutindeni pot intra să citească mărturiile colegilor din BCR și să afle direct de la sursă cum este mediul nostru de lucru și cu ce ne mândrim. Undelucram.ro ne-a ajutat să comunicăm mai ușor cu toți candidații.

De ce Undelucram.ro

Știi exact ce oameni sunt interesați de compania ta (profil, specializare, vârstă, interese)
Afli câți oameni îți vizitează profilul de companie
Ai acces la date și rapoarte de impact în fiecare lună
Iei decizii bazate pe rezultat versus efort
Observi creșteri de la lună la lună
Poți targeta microsegmentat
Ai control asupra frecvenței și modului de comunicare

Contactează-ne ca să înțelegi mai bine ce ți se potrivește chiar dacă nu ai nevoie de employer branding în acest moment!

Ce înseamnă employer branding-ul

Conceptul de employer branding se referă la modul în care o companie se diferențiază de alte companii din perspectiva angajaților și a culturii organizaționale.

Employer branding-ul este diferit de brandul companiei și este definit, în esență, de vocea pe care o au angajații companiei. Cu alte cuvinte, o companie are un employer branding cu atât mai puternic cu cât își implică mai mult angajații în procesul de promovare a oportunităților de carieră și cu cât aceștia evanghelizează valorile organizației mai departe.

Deși poate fi rezumat la câteva tactici foarte clare, employer branding-ul este mai mult decât o strategie pentru că ține de cultura organizațională a companiei, de profilul de oameni pe care îi angajează și de transparența pe care este dispusă să și-o asume în comunicare. În esență, însă, elementele cheie de employer branding se referă la:

Modul în care compania este prezentă și reprezentată online (inclusiv pagina de cariere)
Experiența de a aplica la un job în cadrul companiei
Experiența de a aplica la un job în cadrul companiei
Procesul de recrutare
Experiența în cadrul procesului de onboarding
Experiența în cadrul procesului de onboarding
Prezența pe rețelele de socializare
Conținutul pe care îl publică
Conținutul pe care îl publică
Ambasadorii companiei (dintre angajați)

3 exemple de companii cu o strategie bună de employer branding

Dacă ești o companie care gândește strategic și care vrea să investească smart în procesul de recrutare, hai să intrăm în contact.