Soluții complete de employer branding pentru angajatorii de top din România

Mai mulți candidați. Mai multe interviuri. Mai mulți angajați

Creează-ți un cont gratuit!

0770 413 709 / 0771 366 040

Rețele sociale
Analytics
Prezentarea companiei
Video de prezentare
Motivele pentru care candidații să lucreze în compania ta
Galerie foto
Secțiunea de noutăți

Peste 450.000

vizitatori unici/lună

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Peste 450.000

contribuții ale angajatilor și candidaților

Peste 2.000.000

de afisări de pagină lunar

Peste 100

parteneriate cu angajatorii

Peste 500.000

utilizatori înregistrați pe platformă

Știai că..

Pe Undelucram.ro, lunar, peste 500.000 de angajați caută profilurile angajatorilor din România pentru a decide unde se vor angaja?

Candidații petrec cu 36% mai mult timp pe pagina companiilor cu un profil Corporate Premium de employer branding?

88% din candidati apreciază mai mult companiile care își actualizează constant profilul de companie?

90% din candidați consideră foarte important răspunsul companiei la evaluările de pe Undelucram.ro?

Ia legătura cu noi ca să înțelegi cum funcționează profilul Corporate Premium de employer branding.

0771 366 040 / 0770 413 709

Descarcă broșura de prezentare a profilului CORPORATE PREMIUM de employer branding

Descarcă broșura

Tot ce ai nevoie pentru o strategie corectă de employer branding

Profil de angajator de top
Prezentare a companiei
Promovarea internship-urilor
Evidențierea culturii organizaționale
Prezentarea beneficiilor pe care le primesc angajații
Gestionarea reputației online a companiei
Remarketing candidați care au vizualizat profilul companiei
Remarketing candidați care au accesat job-urile
Campanii de awareness în comunitate

Testimoniale

Oana Minea – Stefanini

Talent Branding Specialist

Colaborarea cu Undelucram.ro înseamnă pentru noi o punte de comunicare cu actualii sau foștii angajați și candidații care ne-au trecut pragul. Am regăsit aici feedback-uri relevante și constructive, așa că am decis să activăm contul de angajator pentru a putea răspunde părerilor împărtășite.

Ne bucurăm să folosim constant review-urile primite pentru a ne face mediul de lucru și mai plăcut.

Îi încurajăm pe cei care doresc să îmbunătățească atmosfera din birouri să își personalizeze profilul pe site și să acorde interes părerilor primite!

Paula Frățilă – GENPACT

Recruitment Marketing Lead – Europe

If a company wants to survive in the war for talent today, it must delve into the realm of Undelucram.ro, not only to attract new hires but also to stay up to date and retain its existing employees.

Cristiana Andrei – Adobe Romania

Communications Specialist

Ne dorim foarte mult să fim mai aproape de oamenii interesați de Adobe România, cultura noastră sau proiectele la care lucrăm în București. Incercăm să oferim căt mai multe detalii despre noi, dar și despre pozițiile disponibile în site-ul nostru.

Am ales Undelucram.ro datorita platformei prietenoase și ușor de folosit. Apreciem faptul ca putem oferi candidaților informații despre Adobe România, fotografii din site sau cu colegi, dar și clipuri video. Toate ne ajută în a fi cat mai transparenți. În plus, suntem foarte interesați si de partea de evaluări trimisă de candidați sau angajați Adobe România. Incurajăm orice feedback și le tratam cu seriozitate.

Corina Matu - Metro Systems

Talent Acqusition & Employer Branding Partner

Primul cuvânt care la care mă gândesc când spun Undelucram.ro este “ascultare”, fiindcă pe parcursul celor aproape 3 ani de colaborare am observat că echipa ascultă feedbackul clienților și își adaptează liniile de business în funcție de acesta. Relația pe care am creat-o cu Undelucram.ro este una bazată pe incredere și prietenie. Apreciez proactivitatea echipei în elaborarea statisticilor și a recomandărilor privind aria de employer branding.

Undelucram.ro s-a transformat de la un simplu forum la o platformă foarte elaborată de recomandări și employer branding. Creșterea s-a realizat sustenabil și într-un mod inovator. Acesta a fost motivul care ne-a determinat să alegem parteneriatul Undelucram și suntem convinși că nu se vor opri aici. Recomand folosirea platformei în primul rând echipelor de HR si de Employer branding pentru o comunicare transparentă a culturii organizaționale, dar și prietenilor pentru a se informa cu privire la cei mai potriviți angajatori.

De ce Undelucram.ro

Știi exact ce oameni sunt interesați de compania ta (profil, specializare, vârstă, interese)
Afli câți oameni îți vizitează profilul de companie
Ai acces la date și rapoarte de impact în fiecare lună
Iei decizii bazate pe rezultat versus efort
Observi creșteri de la lună la lună
Poți targeta microsegmentat
Ai control asupra frecvenței și modului de comunicare

Contactează-ne ca să înțelegi mai bine ce ți se potrivește chiar dacă nu ai nevoie de employer branding în acest moment!

0770 413 709 / 0771 366 040

Ce înseamnă employer branding-ul

Conceptul de employer branding se referă la modul în care o companie se diferențiază de alte companii din perspectiva angajaților și a culturii organizaționale.

Employer branding-ul este diferit de brandul companiei și este definit, în esență, de vocea pe care o au angajații companiei. Cu alte cuvinte, o companie are un employer branding cu atât mai puternic cu cât își implică mai mult angajații în procesul de promovare a oportunităților de carieră și cu cât aceștia evanghelizează valorile organizației mai departe.

Deși poate fi rezumat la câteva tactici foarte clare, employer branding-ul este mai mult decât o strategie pentru că ține de cultura organizațională a companiei, de profilul de oameni pe care îi angajează și de transparența pe care este dispusă să și-o asume în comunicare. În esență, însă, elementele cheie de employer branding se referă la:

Modul în care compania este prezentă și reprezentată online (inclusiv pagina de cariere)
Experiența de a aplica la un job în cadrul companiei
Experiența de a aplica la un job în cadrul companiei
Procesul de recrutare
Experiența în cadrul procesului de onboarding
Experiența în cadrul procesului de onboarding
Prezența pe rețelele de socializare
Conținutul pe care îl publică
Conținutul pe care îl publică
Ambasadorii companiei (dintre angajați)

3 exemple de companii cu o strategie bună de employer branding

Dacă ești o companie care gândește strategic și care vrea să investească smart în procesul de recrutare, hai să intrăm în contact.

0771 366 040 / 0770 413 709