Prima comunitate de învățare colaborativă din România

Învață din experiența altora.

Mihai Constantinescu

Mihai Constantinescu

Numele meu este Mihai Constantinescu si te pot ajuta sa iti imbuntatesti relatia cu banii. Lucrez cu sute de clienti in fiecare an, ajutandu-i pe acestia sa eficientizeze diferite arii ale finantelor personale – iesirea din datorii, inceperea unui proces sustenabil de economisire, stabilirea obiectivelor financiare pe termen mediu si lung si gasirea modalitatilor si instrumentelor financiare ce pot fi folosite pentru a le indeplinii, in cel mai scurt timp posibil. Prin prisma domeniului in care lucrez (piata de capital – fonduri de investitii) dar si prin prisma experientei de a lucra intr-un departament de Private Banking, am avut sansa sa intalnesc oameni fascinanti (atat colegi cat si clienti) de la care am invatat extrem de multe. Fiecare dintre ei a avut un rol definitoriu in dezvoltarea mea actuala si in lansarea blogului de educatie financiara Educatsibogat.ro. Sunt coach financiar pentru clientii individuali, inclusiv pentru clientii foarte bogati. Avand o experienta de peste 10 ani in domeniu financiar si al pietei de capital, pasionat de educatie financiara aplicata, director de vanzari in zona fondurilor de investitii, speaker si trainer autorizat, urmaresc cu ardoare eficientizarea si testarea tehnicilor de economisire și investiție existente în literatura de specialitate. Poate mai important decat cele de mai sus, sunt investitor in majoritatea instrumentelor financiare disponibile pe piata din Romania: actiuni, obligatiuni, fonduri mutuale, ETF-uri, imobiliare si alte instrumente financiare. Misiunea mea este să împărtășesc din cunoștințele mele de educație financiară, precum și să îi îndrum pe ceilalți spre modalitătile eficiente de aplicare ale acestora. Cred cu tarie ca doar avand obiective financiare clare, atat pe termen scurt, mediu si lung, le putem atinge prin cresterea nivelul de educatie financiara, cu rabdare, disciplina si un pic de ajutor specializat. Da-mi voie sa iti impartsesc din experienta acumulata, atat ca investor cat si ca trainer si coach financiar si sa te indrum spre indeplinirirea obiectivelor tale financiare.