Sfaturi pe bune pentru cariera ta

Află
În 3 minute. Zilnic.

Sfaturi pe bune pentru cariera ta

Sfaturi de specialitate și informații relevante

Articole dedicate dezvoltării profesionale candidaților, oamenilor de HR și managerilor.

Direct de la profesioniști

Experiență transpusă în cuvinte oferită tuturor celor care-și doresc să crească din punct de vedere profesional.

În mod gratuit

Citește oricâte tips & tricks, când și unde vrei, fără să plătești. N-ai nevoie nici măcar de cont.

Cum ar fi dacă...

1 2 3 Minute

Cum ar fi dacă...

...ai putea să înveți în doar 3 minute pe zi lucruri necesare dezvoltării tale?

Investește-ți timpul în conținut de calitate.

Ai o experiență de lucru din care pot învăța și alții?

Spune-mi de la cine înveți ca să-ți spun cine ești

Conform psihologului Lev Vygotsky, dezvoltarea individului poate fi mai eficientă dacă acesta învață de la ”a more knowledgeable other” (cineva mai experimentat).

Vygotsky a dezvoltat mai pe larg această idee în teoria ZPD (zona proximei dezvoltări), pe care o definește a fi distanța dintre ceea ce pot învăța copiii individual și ceea ce pot să învețe în condiții de îndrumare de la adulți.

Iar aici intervenim noi.

Îți punem la dispoziție cei mai experimentați antrenori de dezvoltare personală și profesională pentru ca tu să excelezi în viață și carieră. Investește 3 minute pe zi și învață din sfaturile și informațiile oferite de specialiștii noștri.

Cu ce tip de informații te putem ajuta?

Articole și evenimente dedicate studenților

Citește mai mult

Articole și evenimente dedicate candidaților

Citește mai mult

Articole și evenimente dedicate angajaților

Citește mai mult

Articole și evenimente dedicate managerilor

Citește mai mult

Articole și evenimente dedicate specialiștilor de HR

+1700

articole despre dezvoltare personală și profesională

+45

de profesioniști contributori

+150K

evaluări ale angajatorilor oferite în 2020

Prima comunitate de învățare colaborativă din România

Învață din experiența altora.

Ne bucurăm că ne-ai găsit! Cumlucram este prima comunitate de învățare colaborativă din România care oferă gratis tips&tricks despre provocările din piața muncii.

Oferă sfaturi pe bune

Contribui?

Oferă sfaturi pe bune

și ajută membrii comunității Cumlucram să aibă un parcurs profesional mai ușor și transparent.

Vreau să contribui

Cele mai citite articole

Articolele sunt scrise de experți profesioniști în domeniul pe care-l reprezintă. Dacă vrei să faci parte și tu din această comunitate, dă-ne de veste.