Nemtii de la Continental au peste 100 de joburi vacante. VEZI ORASELE

27.03.2012
Nemtii de la Continental au peste 100 de joburi vacante. VEZI ORASELE

Cel putin 100 de posturi sunt disponibile in prezent in cadrul concernului auto geman Continental, potrivit anunturilor de angajare postate pe site-urile de joburi.

Producatorul german de componente auto este unul dintre cei mai dinamici angajatori din Romania in momentul de fata.

Orasele in care Continental face angajari sunt Sibiu, Iasi, Timisoara si Brasov. Compania mai are, de asemenea, unitati de productie la Arad, Carei si Slatina si a trecut de 10.500 de angajati in Romania in 2011.

Cele mai multe joburi sunt pentru ingineri si tehnicieni - ingineri de suport, ingineri de testare, de calitate, ingineri mecanici si ingineri de automatizari.

O mare parte dintre posturile disponibile se adreseaza inginerilor software, dezvoltatorilor IT si specialistilor in hardware. Unele joburi vacante sunt si pentru studenti (pe financiar sau calitate).

Vezi lista joburilor vacante la Continental Automotive aici.

Si divizia ContiTech din Timisoara a concernului german recruteaza in prezent ingineri automatizari, ingineri de proces, specialisti recrutare si training, ingineri de mentenanta sau dezvoltatori de business. Detalii aici.

Fara categorie