Oferta Kaufland pentru angajați în 2017

21.07.2017
Oferta Kaufland pentru angajați în 2017

Într-un comunicat de presă menit a anunța mutarea datei de plată a salariului angajaților săi la „cel mai târziu cea de-a patra zi a lunii,” retailer-ul german Kaufland a făcut public totodată o parte dintre salariile si beneficiile pe care le oferă.

Potrivit Kaufland, salariul minim brut al lucrătorilor comerciali din magazinele sale a crescut anul acesta la 2.000 de lei, cu tichete de masă incluse. Suma maximă pe care un angajat o poate câștiga lunar, în funcție de vechime, este de 3.800 de lei brut.

Pe lângă salariu, spune Kaufland, angajații mai beneficiază de asigurare voluntară de sănătate, abonamente la săli de sport si chiar posibilitatea de a împrumută cărți gratuit prin intermediul Bookster.

Ca beneficii pe care nu le întâlnim la orice pas Kaufland spune că angajații săi sunt beneficiarii unor programe speciale, ca de exemplu yoga, atletism sau jogging.

Numit doi ani la rând Angajator de Top, Kaufland are în prezent 115 magazine în România. Dacă lucrezi în oricare dintre ele, spune-ne părerea pe care o ai despre locul tău de muncă. Părerea ta contează si îi poate ajuta pe alții sa facă pasul corect în carieră.

Fara categorie

Daniel P.