Accenture Romania

3.4
  • www.accenture.com

Evaluari companie Accenture Romania

Experienta dezamagitoare

16.04.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Este un mediu dinamic, multicultural, exista multe oportunitati de dezvoltare prin participarea la seaiuni diverse de training.

Contra
Eu personal, m-am lovit de o echipa de management nu foarte fairplay. In afara unor favoritisme facute intr-un mod extrem de vizibil, in momentul in care a trebuit sa parasesc aceasta companie, m-am lovit de o lipsa totala de intelegere si de ajutor intrucat, nu au acceptat nici o varianta ca eu sa am o perioada de previz prescurtata cu 7 zile, desi le-am explicat in nenumarate randuri ca imi este imposibil sa stau in toata perioada de preaviz. Am incercat sa le propun sa sau suplimentar, sa imi scada din zilele de co pe care le mai aveam de luat, sa vin 14 zile part time...nu au vrut deloc sa ma ajute in aceasta privinta. Si intr-un final, pentru ca nu m-am mai putut prezenta la munca, asa cum le anticipasem deja, mi-au facut referat disciplinar pentru incheierea contractului pe motiv de absente nemotivate.

Sa fie mai receptivi in momentul in care vad ca ai de-a face cu oameni care chiar vor sa nu creeze probleme dar care se afla intr-o dificultate.
Sa se monitorizeze mai des activitatea managementului.
Sa fie luate in considerare si cuvintele angajatilor care nu au o pozitie de management.
Sa se creeze un departament care sa apartina de resurse umane dar care sa aibe ca responsabilitate primara urmarirea evolutiei angajatilor, sa aibe 1:1 cu angajatii sa se asigure ca totul decurge conform normelor pentru a se evita aparitia frustrarilor in randul oamenilor.

Full time - Warranty claims assessor - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Super bine, recomand mai ales celor care incep ca si prim job

29.03.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Libertate maxima, sefi buni, salarii bunicele, colegi tineri si ok

Mari probleme legate de tehnologie.

29.03.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Work from home
Colectiv tanar
Posibilitatea de a calatori

Compania este una de topdar din pacate oamenii fac diferenta intotdeauna.
Eu am avut ghinionul sa dau peste cativa oameni cu probleme a.i. am decis sa plec dupa ce am primit o ofert mai buna.

28.03.2018 - Fost angajat Util (7)

Pro
bonus si marire salariala anuala (mica dar existenta)

Oameni dubiosi si lipsa de proiecte pe .NET

28.03.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Desi nu sunt proiecte de mai bine de trei ani, inca pare a fi un loc de munca stabil. Inclusiv salariul si beneficille sunt bune spre foarte bune. Cine cauta doar un loc de munca stabil, fara sa aiaba un obiectiv de cariera aici este locul.

Program de lucru flexibil.

Program flexibil, echipă bună
Foarte ok, echipa tanara
Nu sunt de acord cu nimic
Inginer productie
Electrician