Accenture Romania

• www.accenture.com

Evaluari companie Accenture Romania

Perfect pentru entry level

11.01.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
O companie unde te poți dezvolta personal și profesional, unde ești tratat foarte bine. Managementul este super înțelegător și concentrat pe dezvoltare și pe învățare. Sunt o mulțime de traininguri la care poți participa (în timpul unei zile de muncă) și de asemenea dacă lucrezi cu o anumită limbă străină, poți merge la cursuri pentru a aprofunda această limbă străină (în timpul programului). Nu mi se pare un loc de muncă stresant. Recomand.

Contra
Nu sunt sigură dacă există spațiu de promovare, cel puțin pe proiectul unde lucrez eu.

Apreciez transparența și sinceritatea cu care relaționați cu angajații. Continuați așa.

Full time - Transaction Processing Associate - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Salarii si beneficii sub nivelul pietei

05.01.2019 - Fost angajat Part time Util (0)

Pro
-Echipa tanara si dinamica
-Program flexibil

Bun pentru inceput in cariera, dar pleaca pana mai poti altfel te plafonezi.

31.12.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- locatie buna aproape de metrou si departe de aglomeratia din Pipera
- mediu potrivit pentru inceput in cariera
- apa si cafea gratis la bucatarie
- proiecte multe, diversificate, un colectiv numeros in care iti poti lega prietenii
- overtime platit dublu, nu esti obligat sa stai daca nu vrei
- bonus de recomandare pentru orice persoana adusa in companie (contra vezi MAFIA)
- 23 zile de concediu

Mediu profesionist per ansamblu

24.12.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Posibilitatea de a lucra de acasa,management super ok, dar depinde de proiect.

Oferte care ti s-ar potrivi

Indiferent de job, cele de jos se aplica, depinde daca vrei sa cresti sau sa stagnezi, depinde daca consideri ca Accenture e inceputul si nu sfarsitul - Posturi caldute bune pentru oameni ce au odrasle si care vor sa stea linistiti la munca si la un nivel timp de ani buni de zile.

21.12.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
- Un job ce te pune in fata unei majoritati de proiecte/clienti interni ca sa le spun asa
- Lucrezi cu persoane de la top management la associates
- Programul iti permite sa iti faci munca si sa ai timp si de tine in limita bunului simt, insa nu au fost vreodata probleme de acest fel, poti sa te scuzi daca ai ceva de facut in ziua respectiva, ca apoi sa faci ce este nevoie cand te intorci
- Nu exista presiune din partea managemetului, insa ai deadline-uri de respectat si cand sunt audituri trebuie sa stabilesti clar programa si sa nu te abati ca sa nu existe intarzieri/sa poti raspunde la orice problema
- cresteri salariale anuale
- beneficii diverse de la asigurari medicale si pilon 3 pensie la tichete masa valoare maxima, reduceri magazine, petreceri de sezon (rar mese cu echipa sau teambuilding in functie de ce departament esti)
- colegii super okay, din nou depinzand unde anume nimeresti, fiecare curte are buruieni locale si/sau globale
- decont transport prin platforma de beneficii
- reduceri la sali de sport
- reduceri centre medicale (ai posibilitatea in a alege dintre 2 furnizori medicali)

Inginer Energetician
Depinde in ce departament lucrezi ai colegi ok sau nu.
SAP, Productie,
Agent Servicii Clienti
Un loc de munca pentru un start in cariera sau pentru o promovare interna.
Concurs
Inginer Energetician