Accenture Romania

• www.accenture.com

Evaluari companie Accenture Romania

Pentru mine care sunt la inceput de drum consider ca este o sansa sa lucrez intr-o astfel de companie. Sincer nu pot compara cu alte companii sau corporatii pentru ca nu am experienta. Am dat calificatul acesta pentru ca stiu si simt ca se poate si mai bine, mai ales in comunicarea cu managementul (ceea ce mi se cere sa fac si cum sa fac), pe de alta parte intr-adevar pot invata foarte multe notiuni.

14.01.2017 - Angajat Full time Util (20)

Pro
Compania investeste in angajati prin formarile pe care le pune la dispozitie. Colectivul in general este unul prietenos.

Contra
Stilul pushy de a ti se cere sa faci un task.

As prefera ca in momentul de fata sa nu vin cu sfaturi. Cu siguranta voi reveni pe masura ce ma voi dezvolta.

Full time - Analist - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Evaluare companie Accenture

21.12.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Dezvoltarea pe care ti-o ofera ca angajat (de la level-entry incepand si dupa pe tot parcursul)

Accenture o companie faina

22.11.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Traininguri bune, diversificate, oameni faini, posibilitati de a avansa si invata lucruri noi, activitati de CSR, team- buildings, premii pentru performanta

Companie OK, mediu placut, salarii bune

02.11.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Salariu foarte bun (cel putin pentru consultanti SAP); pachet de beneficii extra foarte ok. O baza de training si cursuri enorma, pentru cine are timp sa o parcurga. Certificari platite. Rotire pe echipa de proiect (in functie de proiect si departament) ceea ce permite acumularea de experiente diverse. Suportul unei baze de cunostinte al unei multinationale.

Accenture - AP

31.10.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Te poti dezvolta pentru ca este o companie foarte mare, se ofera destul de multe traininguri, sunt foarte multe proiecte

Account Manager Business
Înveți vânzări activând la ei
Referent de specialitate
Nimic ok, realitatea de la interviu diferita de cea dupa angajare
-mediu de lucru ce tinde spre a fi agile (desi angajatii nu stiu acest lucru pt ca nu stiu ce ...
Area Sales Manager
PR Specialist