Accenture Romania

• www.accenture.com

Evaluari companie Accenture Romania

Oameni dubiosi si lipsa de proiecte pe .NET

28.03.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Desi nu sunt proiecte de mai bine de trei ani, inca pare a fi un loc de munca stabil. Inclusiv salariul si beneficille sunt bune spre foarte bune. Cine cauta doar un loc de munca stabil, fara sa aiaba un obiectiv de cariera aici este locul.

Program de lucru flexibil.

Contra
As incepe cu oamenii: atat managementul cat si executantii.

Sistem de promovare sustpect.

Proceduri foarte complexe. Devin din complexe in mai complexe iar HR-ul si controlleshipul nu mi-au lasat o impresie proasta.

Mangementul e incapatanat, nepregatit si daca vede ca nu merge solutia o aplica incontinuare pt ca nu stie alata si nici nu e dispus sa invete. De asemenea se pune accent pe prietenii mai mult decat pe profesionalism => de unde cred eu ca vine si lacuna de proiecte (de mai bine de 3 ani). Si pe SAP si Java am auzit niste zvonuri cum ca situatia nu e mai stralucita dar nu am informatii precise.

Executantii: lipsa de skilluri atat technice cat si personale. Nu vor sa se dezvolte de aceea nici companiia nu a ninvestit prea mult intr-o biblioteca interna sau niste abonamente serioase de plurasight.

Se pune accent pe feminism. In ideea ca numarul de femei sa fie egal cu cel de barbati, acestea sunt ultra ocrotite.

Nu faci ceea ce tine de profilul tau personal. Dat fiind ca nu sunt proiecte nu inseamna ca stai degeaba. Cu o credinta puternica in gadgeturi furturiste au robotei si drone pe care ti le baga pe gat si ajungi sa faci demo-uri cu ele. Nu tine de meseria de programator.

Am tot incercat sa discut cu ei nu am ajuns la un consens. Pana si demisa a fost cu tam-tam de unde din frustrat am plecat si mai frustrat.

Full time - Programator .NET - Bucuresti

Companie stabila, cu politicile puse bine la punct.

23.03.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Daca nu lucrezi in BPO atunci ai un job relativ stabil de unde nu prra te scot. Oportunitati de dezvoltare chiar exista daca ai initiativa necesara.

Experienta nu prea placuta, nu recomand

18.03.2018 - Fost angajat Util (13)

Pro
-posibilitate de work from home

O companie OK, pacat ca si-au batut joc persoanele de la wipro....

18.03.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Pachet salarial si de beneficii foarte OK
Work from home o zi/ saptamana

Oferte care ti s-ar potrivi

Experienta pozitiva si negativa in acelas?i timp.

12.02.2018 - Angajat Full time Util (19)

Pro
Echipa super. Cei vechi te ajuta oric