Accenture Romania

Evaluări companie Accenture Romania

O companie foarte mare, dar din pacate in Romania nu se simte expertiza si scala la care se lucreaza global.

19.09.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Programe de training diverse; posibilitatea de a lua anumite certificari; grupuri globale ale angajatilor.

Contra
Pentru un anagajat senior, cu peste 5 ani experienta, nu prea exista factori motivanti. Felul in care se lucreaza este foarte lipsit de autonomie, excesiv de structurat si orientat mai mult decat este sanatos spre cerintele (a se traduce uneori capriciile) clientului. Fiecare zi este plina de calluri, putina libertate in a iti stabili agenda. Nu am vazut o perspectiva concreta de cariera.
Mediul de lucru este preponderent format din angajati juniori, ceea ce creaza un mediu de lucru putin stimulativ ca ocazii de invatare.

Mai mult suport pentru angajatii seniori. Pare ca accentul cade exclusiv pe motivarea angajatilor juniori.

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti - Global Business Owner
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

AP cu o limba straina. Contabilitate primara. Program 9 la 18.

13.09.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Daca nu ai experienta, este totusi o companie care recrutează si oameni fara studii, aveam colege fara facultate sau chiar studenți sau proaspeti absolventi. Salariul 2400 net plus bonuri 250 plus bonus de limba 340.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Companie ok, mai puțin partea salariala

06.09.2018 - Angajat - Full time

Pro
Echipa ok, relația cu managerul ok, facilitați și beneficii bune

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Una dintre marile corporatii in IT, recunoscuta mondial.

06.09.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Proiecte diverse
Posibilitate de avansare

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

- este o companie ok ca si start in cariera

04.09.2018 - Angajat - Full time

Pro
-se poate promova, dar trebuie sa demonstrezi ca esti capabil prin implicarea in multe activitati
-ofera training uri de dezvoltare personala, doar timp sa ai
-bonuri de masa
-transport decontat
-pensie privata

Conectează-te cu Accenture Romania prin rețele sociale
Galerie foto