Accenture Romania

Evaluări companie Accenture Romania

O experienta pozitiva.

04.05.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Accenture investeste in pregatirea angajatilor.
Un loc extraordinar pentru a-ti incepe cariera.
Beneficii pe langa salariu.

Contra
Salariu mediocru.
Avansarea se face pe o perioada de 6 luni in care activitatea consta in a face activitatea rolului curent cat si cel posibil. Salariul se negociaza doar daca dupa cele 6 luni ti se ofera noua pozitie.

Fost angajat 2017 - Full time - Bucuresti - Transaction Processing Associate
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

OK sa incepi cariera in IT , dar dupa un timp te poti trezi cu frustrari deoarece management-ului chiar nu-i prea pasa de valoarea angajatului si aportul pe proiect, conteaza poate alte aspecte

17.04.2018 - Angajat - Full time

Pro
- Sansa sa inveti;
- O data ajuns nu poti fi dat afara nici cu politia chineza;
- Daca vrei sa traiesti o viata linistita, te angajezi stai 8 ore la lucru, trimiti 2 email-uri pe zi, stai 8 ore incluzand pranzul si pauzele de cafea/tigari si nu ai nici o problema. Managementul e implicat spre deloc;
- Beneficii: cursuri de limbi straine (foarte utile au fost pt. mine - e de profitat), refreshments (cafea, dulciuri, fructe), 7card - care inca se dau, dar se trag din venit de cand cu OUG 79/2017.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Accenture e o companie care chiar isi respecta angajatii. Recomand oricui

16.04.2018 - Angajat - Full time

Pro
Management si colegi foarte respectuosi si educati, stil de lucru organizat, proiecte foarte interesante, oportunitati de calatorit dese

Experienta dezamagitoare

16.04.2018 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
Este un mediu dinamic, multicultural, exista multe oportunitati de dezvoltare prin participarea la seaiuni diverse de training.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Super bine, recomand mai ales celor care incep ca si prim job

29.03.2018 - Angajat - Full time

Pro
Libertate maxima, sefi buni, salarii bunicele, colegi tineri si ok

Conectează-te cu Accenture Romania prin rețele sociale
Galerie foto