Adecco Romania

• www.adecco.ro

Evaluari companie Adecco Romania

Nesimțire, neseriozitate și nu ajută cu nimic

15.11.2018 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Nici macar unul

Contra
Am lucrat în proiectul amazon.es și plățile nu le fac la timp, daca pica duminică plătesc luni, și cu probe că nu m-au plătit corect nu au făcut nimic, 0, plus că aștepți până îți răspund luni întregi, trebuiau să-mi facă doua cadouri că am câștigat la 2 evenimente și au zis că doar 1 pentru că sunt din aceași lună și am stat după ei pe fie ce luna și mi-au dat cadoul după 4-5 luni (nu exagerez).

Cererile sunt enorme și stabilite de compania Adecco nu de Amazon, plus că din start mint cu faza că este bazat pe performanța ta că în multe cazuri poți să faci perfect și tot tu ești plătit mai puțin din cauza că cel care ar trebui să facă x nu face, deci nu te plătesc pe performanța ta personala. Nu prea dau nici concediile când ai nevoie, trebuie sa fie disponibilitate, și cum am mai spus nu ajută cu nimic, sunt inutili. Mai sunt și dezorganizați de nu știu pe unde au lucrurile, era să plătesc eu să le ajungă documentele pentru că ei când o făcuseră au pus plata la mine in loc de la ei, mau sunat să mă întrebe chestii care ar trebui să le știe (unde am făcut examenul medical...) Am lucrat 2 ani acolo și am fost la examenul asta 1 data (tehnic vorbind trebuie 1 data pe an).

Între ei și Amazon își pasează mingea și nu știe cu cine sa vorbești sau cine este de vină și la cine să ceri ajutorul. Nu este sclipit nici Amazonul cu angajații dar datorită persoanelor pe proiectul Amazon de la Adecco este de tot rahatul (la început nu îți dai seama dar te prinzi repede de cate nereguli și nesimțiri fac.

Acum mi sa terminat contractul și îmi lipsesc banii, am dat 2 mailuri de mai bine de o săptămână și încă nu îmi răspund. Pur și simplu nesimțiți care nu ajută cu nimic, dar daca nu merge ceva bine imediat suna sau dau un mail spunând că așa ceva nu se poate

Sa nu mai puneți nesimțiți care habar nu au ce fac și să discute cu angajații că le dă compania serviciu dar angajații fac bani companiei și o ridică, și să vă ajutați angajații că nu va zic ceva doar că sunt negativiști, o spun pentru că vor să se rezolve.

Full time - Customer Service Advocate - Arges

Scoala buna de business

31.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Mediul de lucru si colegii sunt marele plus al acestei companii. Always smart, simti ca ai ce invata de la oamenii cu care lucrezi.

Experienta satisfacatoare.

07.09.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Flexibilitatea programului.Mediu de lucru prietenos!

Inveti on the job si doar daca iti asumi ownership-ul pe propria dezvoltare.

06.09.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Training ocazional, cu anumiti furnizori care sunt foarte ok
Colegi ok

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca WeDoHR

Bucuresti

Locuri de munca WeDoHR

Bucuresti

Locuri de munca Gabteo HR

Bucuresti,

Compania este foarte renumita, ok si plina de challange-uri.

05.09.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Ca si puncte pro recomand, in ideea in care ajuta la generarea unei palete largi privind experienta ca si Recruiter. Reprezinta un start/hook spre noile oportunitati pe piata HR.

Echipa, mediu de invatare
IT Engineer
- programul ultra flexibil, echilibru viata personala vs munca foarte bun- colegi implicati tehnic- ...
HR Associate
Recruterii au fost foarte amabili, iar testul a fost acceptabil
Concurs
.Net Developer