AllCloud Romania

• www.allcloud.io

Evaluari companie AllCloud Romania

Una dintre putinele companii unde se mananca AWS/cloud pe paine

28.08.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- "DevOps-ul" este domeniul principal de activitate al companiei, nu ceva auxiliar
- se lucreaza cu ultimele tehnologii in materie de AWS/cloud
- se investeste foarte mult in pregatirea si certificarea angajatilor
- posibilitatea de a-ti vedea munca pusa in aplicare imediat, fara a trece prin sute de proceduri si aprobari
- sediul central, linistit, intr-o casa boiereasca mare si luminoasa de pe strada George Enescu (deasupra restaurantului Lugo).
- program flexibil
- colectiv extraordinar si profesionist, incluzand aici si managementul strain
- pachet salarial atractiv

Contra
- uneori lipsa de organizare poate deveni putin frustranta
- ...chiar nu am altceva rau de spus

- sa continue sa investeasca in angajati
- sa nu mute sediul niciodata!

Full time - DevOps engineer - Bucuresti

O companie si un loc de munca in care te simti ca acasa

27.08.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
- Sustine certificarea angajatilor - AWS & GCP.
- Proiecte interesante, diverse si multiple
- Colegi foarte bine pregatiti din punct de vedere profesional
- Echipa/membri foarte ok
- Mediul de lucru este relaxat
- Sediul este usor accesibil
- Salarii bune

Probabil cel mai bun loc de munca pe care l-am avut in cariera mea de IT-ist.

27.08.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
- Compania investeste masiv in pregatirea si certificarea angajatilor in solutii de Cloud - AWS & GCP.
- Inveti sa lucrezi cu cele mai tari tehnologii de cloud la ora actuala, practic iti construiesti experienta intr-un domeniu foarte cautat din lumea IT.
- Ai in fiecare zi sentimentul ca parerea ta conteaza in luarea deciziilor, managmentul de top asculta si raspunde la orice sugestie care e menita sa imbunatateasca procedurile de lucru.
- Mediul de lucru este relaxat, se poate lucra si de acasa, sediul este in Piata Romana, usor accesibil cu transportul in comun.
- Echipa este super si se lucreaza cu un entuziasm specific companiilor de tip start-up, desi are sedii pe 3 continente. Am devenit prieteni si am facut impreuna tot felul de activitati - rafting, parasutism, catarari pe vulcani etc. Multi dintre colegi suntem si amatori de transport pe 2 roti, lucru probabil alimentat si de costurile parcarii in zona centrala a Bucurestiului :).
- Salarii bune, ca de IT-isti.