Allianz Tiriac Asigurari

Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

• Site: www.allianztiriac.ro

Evaluari companie Allianz Tiriac Asigurari

O companie cu renume in piata asigurarilor, seriosi si de nadejde in momentele dificile.

26.04.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Multitudinea produselor detinute in portofoliu, mediul placut de lucru, munca in echipa, stimulare financiara, cursuri de formare profesionala.

Contra
Sistemul birocratic exagerat mult prea exagerat. Concurenta neloiata intre angajati si mediul online.
Aplicatiile, instrumentele, infrastructura din Cretacic, incalcita si fara vreun orizont de schimbare.
Un IT obosit, toate serviciile externalizate catre firmulite care factureazaaaa... :))

Managementul autoritar, comunist cu idealuri Cincinale, care pune o presiune enorma pe directorii de agentii, lucru care involuntar si tacit se rasfrange asupra fortei de vanzari.

Full time - Vanzator / Inspector - Bucuresti

Un loc foarte potrivit pentru a incepe cariera profesionala, pentru a invata si pentru a te dezvolta.

04.03.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Profesionalism in invatarea noilor angajati, training uri, organizare foarte buna a task urilor, a sedintelor. O rampa buna de lansare daca esti dispus sa dai toata energia si timpul.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Allianz Tiriac Asigurari

Foarte slaba este parerea mea per general in legatura cu ei.
Te contacteaza prin diversi multi alti interpusi, gen firme de recrutare din alte orase.
Apoi intr-un final dupa 2 discutii audio video pe Skype, cu doamne care iti prezinta numai de bine, faci la in fel, iti iei ok-ul si te cheama la interviu.
Nu iti permite sa schimbi ora sau ziua desi anunti din timp.
Ajungi acolo si nu isi respecta ora pe care ti-au asignat-o de interviu si te tin pe hol degeaba, facand nimic.
Nici macar testarile nu incepi a le face, stai fix degeaba asteptand sa fi bagat in seama.
Testarea de engleza este sumara pentru brandul pus in discutie iar cea pe germana este o discutie simpla si libera cu o angajata de la ei

13.02.2018 - Full time Util (7)

Pro
Nu am aspecte pro.
Numai contra.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ok, dar nu prea - depinde de asteptarile fiecaruia de la un loc de munca

21.12.2017 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Nu se face overtime (decat in cazuri extreme)
Program flexibil
Mod de lucru foarte relaxat (in general)
Middle management intelegator atunci cand ai probleme personale si ai nevoie de o zi libera/cateva ore libere
Posibilitatea de a pleca in afara la alte filiale Allianz pt training

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

O perioada frumoasa in care m-am dezvoltat armonios

01.12.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Cultura organizationala, colegii si managerii

Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Farmacist
Program informatic bine pus la punctPromotii avantajoase, usor de recomandat la pacientiPreturi ...
Agent Servicii Clienti
- salarii cat de cat ok pe unele departamente- colectiv tanar
Customer Service Agent
O companie care ofera sanse egale tuturor, indiferent de studii sau de experientaTraineri si ...
Operator call center
Account Manager