Allianz Tiriac Asigurari

• Site: www.allianztiriac.ro

Evaluari companie Allianz Tiriac Asigurari

Foarte slaba este parerea mea per general in legatura cu ei.
Te contacteaza prin diversi multi alti interpusi, gen firme de recrutare din alte orase.
Apoi intr-un final dupa 2 discutii audio video pe Skype, cu doamne care iti prezinta numai de bine, faci la in fel, iti iei ok-ul si te cheama la interviu.
Nu iti permite sa schimbi ora sau ziua desi anunti din timp.
Ajungi acolo si nu isi respecta ora pe care ti-au asignat-o de interviu si te tin pe hol degeaba, facand nimic.
Nici macar testarile nu incepi a le face, stai fix degeaba asteptand sa fi bagat in seama.
Testarea de engleza este sumara pentru brandul pus in discutie iar cea pe germana este o discutie simpla si libera cu o angajata de la ei

13.02.2018 - Full time Util (7)

Pro
Nu am aspecte pro.
Numai contra.

Contra
Locatia este in Pipera, si stai o gramada pana iesi sau intrii la metrou, e groaznic.
Mergi cam 15 min de la metrou dupa ce ai reusit sa scapi. Te pierzi pe acolo si intr-un final ajung orientat de bodyguarzi.
Intrarea e undeva ascunsa in spate dupa o parcare si mergi de ti se uraste,
Salariul deosebit de mic fata de ce ofera piata!
1850 de lei full time pentur in absolvent de Drept, engleza si germana fluent!

Sa isi respecte orele pe care singuri le-au impus catre candidat pentru interviu.
Sa se gandeasca sa nu mai ofere pachete salariale ca la supermarket, pentru lucratori comerciali care pun produse pe raft.
Sa nu mai trateze de sus candidatii cand nu sunt nici macar la nivelul lor si engleza lor este mult sub nivelul marii.
Sa se sinchiseasca sa trimita mai mult decat in raspuns standard la feedbackul despre interviul pus in discutie.

Full time - Agent servicii clienti germana - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Ok, dar nu prea - depinde de asteptarile fiecaruia de la un loc de munca

21.12.2017 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Nu se face overtime (decat in cazuri extreme)
Program flexibil
Mod de lucru foarte relaxat (in general)
Middle management intelegator atunci cand ai probleme personale si ai nevoie de o zi libera/cateva ore libere
Posibilitatea de a pleca in afara la alte filiale Allianz pt training

O perioada frumoasa in care m-am dezvoltat armonios

01.12.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Cultura organizationala, colegii si managerii

Buna pentru dezvoltare si invatare.

19.11.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Se investeste in dezvoltarea angajatilor.

Oferte care ti s-ar potrivi

Experienta OK

06.07.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Mediu profesionist de lucru, o echipa foarte unita. Organizarea departamentului consider ca este una destul de in regula
Program de lucru business, fara ore suplimentare facute degeaba sau neplanificate

Senior Software Engineer
Atmosfera buna, mediu placut de lucru.Pozitionare, sediu, facilitati exacelente.Multe oportunitati ...
QA Engineer
Salariul este peste media pieteiExista posibilitatea de avansareCursuri+dezvoltareLocatia
Agent telesales
Colectiv tanar, unit, Mediu placutSefi intelegatoriProgram flexibil
Asistent medical
Inginer calitate