Altex Romania

Comert

• Site: www.altex.ro

Evaluari companie Altex Romania

Super companie, posibilitati de promovare reale

Lucrator gestionar (verificator online) la Depozit Altex Chiajna

06.08.2015 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
-Salariile se dau la timp (eu am avut 1600 lei net+bonuri de masa)
-Orele suplimentare sunt platite
-In perioada sarbatorilor si de Black Friday se ofera bonus la salariu avand in vedere si nebunia care este in acea perioada (poate ajunge chiar si la 20% din salariu brut)
-Sefii sunt ok, poti interactiona foarte usor cu ei, te ajuta cand ai nelamuriri
-Majoritatea angajatilor sunt oameni foarte de treaba cu care poti lega usor prietenii
-In perioada de Black Friday se fac angajari in masa fara a se tine cont de experienta anterioara sau studiile fiecaruia. Dupa sarbatori, daca te descurci bine ai sanse foarte mari sa ramai la ei si sa fii si promovat destul de repede (o fosta colega a fost promovata dupa doar 3 luni).
-Firma foarte serioasa (ti se plateste pana la ultimul banut daca esti concediat si primesti toate actele doveditoare ca ai muncit la ei prin curierat).

Contra
-Multi angajati freaca menta si firma cam trece uneori cu vederea asta
-In perioada sarbatorilor si de Black Friday se prelungeste programul de la 8 h/day la 10h/day, se munceste in fiecare sambata din acea perioada si practic ajungi sa nu mai ai viata personala(desi initial se dorea a fi introdusa si tura de noapte)
-In anumite situatii organiarea lasa mult de dorit, mai ales in perioada Black Friday-sarbatori, cand multe comeni online raman nesolutionate.

-Ocupati-va mai mult de partea online a companiei cand vine boom-ul de Black Friday si angajati multe persoane (40-50 deodata) deoarece pareti depasiti in anumite situatii in care habar nu aveti ce trebuie sa faceti.
-Oferiti un training mult mai complex proaspat angajatilor pentru a evita eventuale probleme si incurcaturi.
-Pastrati aceeasi atitudine profesionista ca si pana acum si continuati sa compensati asa cum se cuvine angajatii buni.

Full time - Lucrator gestionar - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Fost angajat, am vazut multe, am invatat multe

15.10.2014 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
-salarii la timp
-90% sanse sa lucrezi intr-un colectiv ok-se pot lega usor prietenii
-program lejer in cursul saptamanii
-bonusuri,daca ai noroc de un raion bun
-te ajuta pe viitor la CV,mai ales daca ai sub 35 ani

Strategia firmei este sa aiba cel mai mic pret din Romania

16.05.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
- Platesc salariile la timp

Locuri de munca Hornbach Romania
Cora Romania
Locuri de munca Hornbach Romania
Hornbach Romania
Vanzari
- beneficii variate pentru angajati, prime de sarbatori, bonusuri lunare si anuale;
.Net Developer
-colegii-compania este foarte deschisa la orice idee-mariri anuale corecte(daca meriti)-dupa ce am ...
Call Center Representative
COlegi tineri si locatie aproape de metrou
Analist servicii clienti
Specialist Investitii si ...
Sales