Altex Romania

• Site: www.altex.ro

Evaluari companie Altex Romania

Intentii bune implementate prost sau neverificate.

22.05.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Promovare
Cresteri salariale
Bonusuri

Contra
Neverificarea sefilor de magazin care in unele cazuri fac multe abuzuri mai ales cu cei care nu isi stiu drepturile.
Programul.

Verificati ce se intampla in magazine prin discutii cu oamenii care iau contact direct cu clientii. Sunt abuzuri comise de directorii de magazine (pastrarea bonurilor din inventive, extragarantii, rate), politica de HR este destul de buna dar nu este mereu implementata in magazine iar angajatii isi rasfrang nemultumirile asupra clientilor , deci mare atentie la directorii de magazin care nu isi indeplinesc fisa postului si produc abuzuri, oamenii din magazin nu vorbesc decat in momentul in care nu ii mai intereseaza daca raman sau pleaca. Uneori cifrele de vanzari arata angajati nemultumiti constant care trateaza superficial sau necorespunzator clientii.
Ex de abuz: angajata insarcinata cere reducerea programului conform actelor medicale in data de 15 a lunii, DM ii spune ca ii vor discuta sa vada daca se poate dupa data de 1 a lunii urmatoare pentru ca i se va reduce salariul, salariata vorbeste la HR care ii transmite directorului ca trebuie implementata cat mai repede reducerea programului, acesta ii transmite angajatei ca va avea redus programul la 6 ore dar va lucra 7 zile pe saptamana, angajata vorbeste iarasi la HR si cu directorul regional care in cele din urma stabileste un program. Dar daca angajata nu isi stia drepturile ce se intampla?

Full time - Manager financiar - Confidential

Un mediu unde poti sa te dezvolti profesional

17.05.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Afli informatii noi.si e o experienta noua

Mediu placut de lucru cu o echipa vesela si dinamica.

07.05.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Programul in ture, echipa frumoasa, posibilitatea de a invata mereu lucruri noi si metode de vanzare si mediul de lucru placut sunt lucrurile care te fac sa vrei sa lucrezi in companie.

Cel mai placut loc de munca.

13.04.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Profesionalism
Liniste
Posibilitate de avansare
Mediu placut de lucru

Oferte care ti s-ar potrivi

Tarnaveni

Bistrita

O companie frumoasa cu o atmosfera placuta si colegi de treaba!

04.04.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Bonsuri pe vanzari si colegi prietenosi

QA Consultant
Mediu foarte tanar si deschis orientat catre servicii si inovatie. Ai libertate aproape 100% in ...
Atmosfera prietenoasa si colegi tineri cu mult entuziasm
Receptie
Colectivul prietenos si intelegator.
Concurs
Video Editor