Arena Advertising

Media/Cultura

• Site: www.adarena.ro

Evaluari companie Arena Advertising

Nu recomand decat masochistilor.

11.03.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
In perioada scurta petrecut nu am observat nimic pozitiv.

Contra
Profesionalism si respect pentru timpul angajatului: 0
Am fost "angajata" la Arena Advertising in 2013 pentru postul de Graphic Designer (pun ghilimele pentru ca am fost chemata la serviciu fara niciun contract semnat). Am plecat dupa 2 zile in care am lucrat incontinuu de la ora 9 pana la 19:30. Statul peste program parea deja obisnuinta acolo, atmosfera plina de tensiune, colegii erau parca speriati.

Am avut placerea de a participa si la o sedinta care s-a lasat cu tipetele isterice ale sefei. Din cate am observat, erau foarte multi oameni noi, nu e de mirare de ce. Eram singurul graphic designer angajat in acel moment pentru ca, din cate mi-am dat seama, toti isi dadusera demisia destul de recent.
Cel cu care am avut interviul era total pe dinafara, era clar ca nu avea nicio treaba cu HR. Desi disperati (dupa ce i-am anuntat ca nu mai vin, m-a sunat sefa lor si a incercat sa ma convinga sa ma intorc pentru ca "la ei nu e tot timpul asa, sunt perioade in care pleaca si cu o ora mai devreme"), salariul oferit era foarte prost pentru volumul de munca.

Nu recomand decat masochistilor.

Full time - Graphic designer - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Total neseriosi, incepand de la faptul ca la interviu nu sunt prezentate toate detaliile procedurilor interne pana la salarii intarziate si chiar abuz.

18.03.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Din punct de vedere al carierei, multe provocari si oportunitatea de a invata multe detalii legate de advertising.

Locuri de munca Totem Communication REPREZENTANT MEDICAL PRIN TELEFON
Winarrow
Locuri de munca Mood Media Romania Global Order to Cash Site Manager
Mood Media Romania
Market researcher
Managemente bune strcuturat, posibilitate de avansare
Te poti dezvolta profesional si personal. Salariul la timp, tichete cadou de sarbatori.
Echipa foarte buna.
Office manager