Asisoft SRL

• Tel: 021.311.0704
    Site: www.asi-soft.ro

Evaluari companie Asisoft SRL

Management demn de anii '90

12.09.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Singurele lucruri bune erau o parte din colegi si cafeaua gratis. Stiu, toti dau cafea gratis, dar la ei te-ai fi asteptat sa iti ceara bani pe ea :)
A, mai e ceva. la fiecare aniversare nu puneam bani pentru cadou, ci luau ei ceva de aprox 100 de lei.

Contra
Parti nasoale erau multe.
1. Pauza de masa era de 30 de minute si nu aveai voie sa stai mai mult. Pusesera la un moment dat ceasuri in toata firma care sa sune la inceput si la sfarsit de program + la inceput si la sfarsit de pauza de masa. Fix ca intr-o fabrica comunista :)
2. Nu puteai pleca la fix, ca erai mustrat, chiar si atunci cand veneai cu 15-20 de minute inainte sa inceapa programul. O perioada facusera si program mai lung de luni pana joi si program scurt vinerea, dar strambau din nas cand plecai vinerea la ora corecta.
3. Salariile erau minuscule. Aproape toti colegii din alte departamente aveau 1200 de lei (in 2013). La un moment dat au introdus si bonuri de masa, dar au scazut salariile cu suma care revenea din bonuri, adica in loc de 1200 de lei cat era in contract, salariul devenea 1000 lei + bonuri de 200 de lei. Asta spune multe despre calitatea celor din conducere. Un programator avea 2500 de lei in 2013, dar stiu ca mai crescusera putin fix cand am plecat eu. Probabil au intrat in panica cand nu au gasit pe nimeni.
4. Petrecerile/iesirile/team-buildingurile erau facute doar ca sa se faleasca in fata angajatilor sau a colaboratorilor/clientilor. La team-building-uri veneau si clienti pe langa angajati, apoi petrecerea de craciun era de fapt onomastica patronului unde chema toti clientii si colaboratorii, iar angajatii erau folositi pe post de "gazde" care trebuie sa ii faca pe ceilalti sa se simta bine.
5. Cand am plecat de acolo, nu au reusit sa angajeze in timp util pe altcineva si am fost de acord sa mai vin cateva ore in unele dimineti + o sambata ca sa fac handover. La final mi-a dat plin de satisfactie, de parca el mi-a facut mie un bine, 100 de lei pentru aprox 10 ore.
6. La ceva timp dupa ce am plecat, m-a sunat sa ma ameninte ca ma bate daca ma intalneste pe strada. Motivul era ca le-a spart cineva serverele si considerau ca eu eram singurul care putea sa faca asta.
7. Alti programatori care au trecut pe acolo dupa ce am plecat eu au povestit ca le erau numarate liniile de cod si asta era un indicator de performanta. Cat timp am fost eu angajat la ei, nu se ajunsese inca la asemenea batjocoriri, desi volumul de munca era foarte mare si exigentele erau chiar si mai mari.
8. La un moment dat au vrut sa angajeze un expert contabil (na, aveau incasari mari...) si au tinut interviurile sambata si duminica. Luni ne povesteau in bataie de joc ca au venit niste fete mirosind a mancare la interviu. Asta in conditiile in care ei ofereau 3000 de lei pentru un expert contabil...

Full time - Programator - Bucuresti

Companie de prestigiu si incredere

06.09.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Posibilitati reale de avansare.
Bonusuri trimestriale in functie de performante.

Foarte nesatisfacatoare si neseriosi.

06.03.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Ti se propune un al 4 lea salariu la 3 luni daca este sa indeplinesti target-ul pe lunile precedente.
Salariu de 2000 de lei plus bonuri

Neseriozitate totala, daca esti programator nu iti pierde timpul aici

03.12.2016 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Fructe gratis, pizza gratis, carte de munca daca se respecta

Timpul pierdut nu se mai intoarce

29.05.2014 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Vezi cum functioneaza anumite elemente mai greu vizibile daca esti in afara industriei

Solution Consultant
echipa, posibilitati de invatare. salariu initial peste media pietei
Senior Software Developer
Colegi, beneficii, salarii, work-life balance, produs, cota de piata.
Foarte bine
Lucrator universal