Assystem Romania

• Tel: 031.405.1884
    Fax: 031.405.18.93
    Site: www.assystem.ro

Evaluari companie Assystem Romania

Nu-i o firma OK pentru inceput!

19.06.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
- aproape orice incopetent este angajat. Daca nu exista Assystem, cei de la Mega Image, Cora, Mc sau Kfc nu ar fi dus lipsa de personal.
- colectiv foarte tanar
- tot timpul te imprietenesti cu alti oameni (cei vechi deja sunt plecati si apar figuri noi)
- pauza-i pauza
- prime Craciun, Pasti, al 13-lea salariu

Contra
- a zis cineva posibilitati de avansare?! Ei bine, ia-ti gandul de la asa ceva. "Avansare" primesti atunci cand iti pleaca un coleg si iti da tie munca lui...bineinteles, la acelasi salariu
- mariri salariale? Sunt extraordinare. 100-200 lei si nu orice fel de..."lei", sunt dintr-aia bruti. Cand se fac maririle? Ei bine, ori iti dai demisia si o fortezi cu ei, ori astepti 2 ani...sau mai mult, depinde daca ai pupat unde trebuie si pe cine trebuie.
- prea multa munca de secretare.

Nu am sa dau sfaturi pentru conducere, doar am sa aduc cateva completari.
De ce nu-i ok pentru cei aflati la inceput? Ei bine, in primul rand nu inveti mare lucru. Pe langa programele specifice Renault, pe care si un individ cu 10 clase le poate invata in mai putin de o luna, mare lucru nu vei face. Ca inginer mecanic, daca esti Conceptor, nu prea faci conceptie, daca esti CdA, cumva te poti numi secretara mecanica (pui plane in semnaturi, verifici materialele de pe 2D, mai tragi de furnizori sa-ti dea cine stie ce informatie, lucrezi in macheta numerica si aici ma refer ca muti niste piese dintr-un environment intr-altul s.a.m.d.). Cu alte cuvinte, daca vrei sa ai un inceput bun de cariera si sa inveti lucruri practice care te pot ajuta mai departe, eu zic sa nu alegi Assystem.

Full time - CdA - Bucuresti

Nu recomand, prea multa birocratie, prea mult nepotism, prea multa aroganta si incompetenta tipica franceza

18.06.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- prime Paste, Craciun, al-13-lea salariu
- colectiv tanar
- teambuilding.uri
- pozitionare buna, langa Afi Palace
- te angajeaza usor, rampa buna catre strainatate

O firma ok pentru inceput.

07.06.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Al 13-lea salariu, prime de Craciun, Paste si Concediu, sara recreere.

Bun pentru inceputul de cariera

29.05.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
-posibilitati de avansare
-colectiv tanar
-un loc de munca potrivit pentru inceputul de cariera unde se pot invata foarte multe lucruri daca esti deschis la asta
-team-bulding-uri asigurate de companie

Niciodata nu purtam centura de siguranta cand veneam la munca cu masina. Speram sa mor inainte sa ajung.

22.05.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Te angajeaza fara sa stii ceva.

Locuri de munca Bosch Romania (Robert Bosch SRL) Internship in Marketing and Communication Team
Bosch Romania (Robert Bosch ...
Cluj Napoca
Locuri de munca AKKA Romserv ACCOUNTANT
Locuri de munca Segula Technologies Romania Analyste achats
Segula Technologies Romania
BUCURESTI, Brasov
Locuri de munca AKKA Romserv Inginer coordonare proiect (Franceza avansat)
Pitesti
Locuri de munca AKKA Romserv Lotus Notes Developer
Director magazin
Mediul de lucru, Invatare zilnica, Traininguri
Echipa tanara, program oarecum flexibil, beneficii salariale ok
Haos, ce poate fi un lucru bun pentru avansari rapide si castigarea experientei in domeniu
Field tehnician
Marketing Automation ...