Atexis Romania

• Tel: 0232.406.100
    Site: www.atexis.eu

Evaluari companie Atexis Romania

Atexis se rezuma in doua cuvinte: ieftin si prost.

28.12.2016 - Angajat Full time Util (4)

Pro
Titlurile pompoase - cine vrea sa se declare 'quality consultant' si sa lucreze pe 1300 de lei, aici e locul.

Cafea pe degeaba. Chiar daca are gust de cauciuc.

Contra
Un loc de evitat. Recomandat gravidelor si studentilor care stiu sigur ca pleaca dupa master.

Management incompetent si rupt de realitate, cu unicul 'merit' ca angajeaza studenti ieftin.

Salarii mizere, cat un lucrator in Kaufland. Bonuri de masa date dupa 6 luni de proba.
Bonusuri si prime inexistente. Poate doar pentru manageri. In schimb, pretentii cat cuprinde - calitate, implicare, productivitate.

Se ajunge foarte usor la plafonare. Nu exista training-uri sau cursuri de avansare profesionala. Sunt angajati care de 5 ani au aceeasi pozitie si salariu cat un nou angajat.

Sediul este un fost garaj (Tester), convertit la cladire de birouri, cu infrastructura este ieftina si proasta - ventilatia si incalzirea sunt oribile. Salile sunt aglomerate si abia se respira cu 40+ oameni in aceeasi incapere.

Practici lipsite de etica, daca nu chiar ilegale. Protectia muncii este o gluma, testele anuale de PM sunt servite, trebuie doar bifate raspunsuri corecte, apoi angajatii sunt pusi sa semneze ca au primit 20 de ore de instructie in PM. Ceea ce este fals.

Intelegeri - 'gentleman agreements' - cu alte firme din domeniu, sa nu angajeze unii de la altii. Daca un angajat vrea sa plece si crede ca experienta il ajuta cu ceva se inseala; firmele care lucreaza in domeniu il vor refuza. Trebuie sa astepte cateva luni de la demisia din Atexis daca vrea sa lucreze la firme gen Akka sau Asystem.

Petrecerile pompoase nu pacalesc pe nimeni. Si nici nu ridica moralul cuiva. La fel si chestionarele cu satisfactia angajatului, din care reiese ca romanii sunt mai multumiti ca germanii sau francezii.

Full time - Inginer documentatie - Iasi

Experienta Atexis Aerotec

17.06.2015 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Colectiv mai mult decat calduros

Companie pentru studenti si masteranzi, cu program flexibil si salarii mici

06.05.2015 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Inveti sa te organizezi (mai mult de cat in facultate)

Experienta Atexis Aerotec

28.03.2015 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Colegialitate, media varsta angajati ~ 30

Oferte care ti s-ar potrivi

Multe promisiuni

13.06.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Colectivul si mediul de lucrul

Teleperformance Romania
WeDoHR