Auchan Romania

Comert

• Site: www.auchan.ro

Evaluari companie Auchan Romania

Casier Part time Auchan City Iasi, destul de multumit de salariu si de program, care a fost adaptat dupa necesitati.

10.07.2018 - Angajat Part time Util (5)

Pro
Program foarte flexibil, salariu destul de bun in comparatie cu orele lucrate

Contra
Promovarile se fac mai mult dupa preferintele managerilor, decat dupa abilitati/experienta.

Part time - Casier - Iasi

O companie in care inveti si te dezvolti!

26.06.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Poti invata multe lucruri daca esti interesat si dedicat

Loc de munca stabil
Salariile se platesc la timp

25.06.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Salarii la timp
Mediu de lucru ok

Foarte slaba nu se merita sa te angajezi la ei isi bat joc de angajati.

15.06.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Nu se merita este o mare bataie de joc

Minciuni, teatru ieftin, incompetenta maxima, neseriozitate, lipsa de profesionalism

07.06.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Povestea mea cu Auchan Coresi Brasov a inceput anul trecut in Noiembrie, cand m-am angajat. Am stat si m-am informat pe mai multe forumuri inclusiv acesta, ce presupune pozitia de Management Trainee. Majoritatea feedback-urilor erau negative si toate vizau cateva aspecte bine definite: bagi in continuu marfa la raft pe toata perioada proiectului (9 luni), munca de salahor, oamenii de la conducere nu sunt deschisi la alte pareri si sunt limitati. Nu am vrut sa cred aceste lucruri, sincer, am vrut sa ma conving pe pielea mea. Eram exact ca si tine, tu, cel care imi vei citii acest comentariu, nedumerit dar pe ideea "ba, o incerc si pe asta, ca noh, nu poate fi atat de rau". BA DA, SE POATE! Am ajuns sa regret ca m-am angajat si ca mi-am exprimat opinia de a ajunge pe IT; managerul de acolo e un incompetent care habar nu are sa isi exercite functia si sa comunice. Am ajuns sa ma frustrez si sa ma stresez foarte mult deoarece indiferent ca stateam sau bagam ca sclavul imi primeam aceleasi raspunsuri sictirite. Un esec de proiect mascat cu perdeaua ca vai doamne asa devii manager. De la inceputul proiectului am fost folosit exact ca pe o unealta, pasat de pe un segment pe altul, care cum avea nevoie de mana de lucru. Nu au oameni, le placa oamenii exact la fel cum vin din cauza managementului foarte slab din toate punctele de vedere. Am venit noi, prostii, Management Trainee, sa ne frece pe noi in toate directiile, ca din pacate nu isi permit sa frece acei putini angajati, ca le pleaca; si-au permis cu noi. O experienta oribila si frustranta, atat pot spune. Noroc cu angajatii de pe raioane, majoritatea fiind oameni de nota 11, tot respectul pentru ei si pentru munca depusa; noroc cu ei ca ai cu cine sa discuti, ai cu cine sa razi, ai cu cine sa iti petreci timpul si uiti de toata dobitocimea de la conducere. Salariul intra la timp si ai si bonuri de masa iar dupa 3 luni de zile ai card pentru bonuri. Cu parere de rau, acestea au fost singurele aspecte Pro din toata experienta mea cu Auchan: lucratorii comerciali foarte faini si salariul care intra la timp. In rest, zero barat la toate capitolele. O experienta pe care nu doresc sa o mai repet niciodata. Recomand Auchan Coresi Brasov doar daca ai ganduri de sinucidere sau esti depresiv si vrei sa mai infigi cutitul in rana. Serios.

Locuri de munca Dennver
Locuri de munca Yves Rocher Romania
Yves Rocher Romania
Colectivul, atmosfera
Team Leader Back Office
Nu ai nevoie de experientaPoti lucra in timpul facultatiiProgram flexibilColegi OKConditii OK
Program flexibil.Spirit de echipa
Programator CNC