Auchan Romania

• Site: www.auchan.ro

Evaluari companie Auchan Romania

Neintelegere si salariul foarte mic

25.02.2019 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
Echipa unita, colegi de treaba

Contra
Salariul mic, programul, neintelegere

Sa fie mai intelegatori, sa mai creasca salariile

Part time - Casier - Brasov

Este o experienta frumoasa cu oameni minunati.

25.02.2019 - Angajat Part time Util (5)

Pro
Imi place foarte mult pentru ca am colegi minunati iar asta ma ajuta mult.

Nervi, peri albi, surmenare, frustrare

23.02.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Aproape de casa, plata salariului la timp

Nu se recompenseaza performanta, iar programul de munca nu este respectat.

18.02.2019 Util (9)

Pro
Pachet de asigurare medicala inclus

Oferte care ti s-ar potrivi

Prezenta dupa 3 ani

09.02.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Pe partea de HR s-au schimbat mult, sunt oameni acolo carora le pasa, se investește mai mult in personal. Fata de alte companii s-au axat foarte mult sa aduca multe chestii in plus totul spre mulțumirea angajaților, de fapt nu le place sa ne spuna angajați ci colaboratori, ai pe lângă asigurarea Allianz de viata si sanatate, si una stomatologică destul de ok care acoperă multe servicii costisitoare. Asigurarea de sanatate iti permite sa adaugi dependenti pe aceleasi beneficii ca si ale tale partenerul/copilul/sotul contra 25 lei/adult si 10 lei/copil . Se fac formări, de ex. Excel pentru începători si intermediari) si speciale pentru cei avansați, dar și formări gen Crucea Roșie, comunicare, etc. A fost implementat sistemul work from home de care poate beneficia doar dep. care au pontaj 100%, ai posibilitatea sa plătești prin-un sistem de debit note cu bage-ul la casieria din cantina serviciilor centrale (un cod de bare aplicat pe spate, care se scaneaza, ulterior suma se reține din salariu), teren de fotbal si baschet la etajul 2, mese de tenis pe fiecare etaj deoarece se încurajeaza mișcarea, programul este oarecum "flexibil" intre 8:30-09:30- 17:00, 18:30, urmează modificarea sistemului de bonusare angajați, sunt reduceri prin 7 card la sălile de fitness, reduceri la abonamente Orange de 25% sau 50EUR pentru achiziționarea unui telefon, credit de nevoi personale cu rate si dobânzi preferențiale prin Oney Finances in cazul in care ai nevoie de un credit (suma max 30000 lei), degustari etc.
Colegi si echipa foarte ok, depinde in ce departament aplici, sunt persoane care te si ajuta, te îndruma, te susțin.
Salariile se dau întotdeauna la timp, la fel si bonurile de masa.
Si sa nu uit, cel mai important lucru, ai posibilitatea sa-ti depunctezi managerul, printr-un chestionar de la RH pe care îl primește toată echipa, raspunsurile sunt anonime si chiar dacă pare ireal, chiar este pe bune.

Operator CRD
Posibilitati de avansareSalariu ok pentru incepatori
Sales Engineer
Profesionalism; Posibilitati de promovare / migrare; Mediu dinamic;
Mediul de lucru modern si placut. Salarii decente, chiar peste medie.
Concurs
Asistent vanzari