2Checkout (formerly Avangate)

Evaluari companie 2Checkout (formerly Avangate)

Seriosi in ceea ce priveste ce s-a negociat

07.09.2018 Util (8)

Pro
Seriosi, proiect interesant.

Contra
Nu am

Bucuresti

Una deloc placuta

13.08.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- mediu de lucru tanar
- trainingurin platite

O companie medium-sized potrivita atat celor la inceput de cariera, cat si celor expert-level.

30.07.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
In mod evident, fiecare evaluare este subiectiva. Nu exista locul de munca perfect si probabil ca foarte putini dintre noi ne alegem un nou loc de munca cu intentia de a iesi la pensie de acolo. Din punctul meu de vedere, avantajele Avangate asupra altor companii sunt:

1. Atmosfera de lucru. Pentru mine, este foarte important sa lucrez intr-un mediu relaxat, fara aberatii gen dress code strict si proceduri pentru orice aspect minor. Mai pe scurt, la Avangate nu se regaseste mentalitatea de corporatie de Pipera. Cel putin nu in echipele in care am lucrat eu.
2. Sa lucrezi intr-o companie medium-sized internationala iti ofera access la o gramada de proiecte foarte interesant. Si mai important este ca poti lua cunostintele acumulate si sa le aplici si la viitoarele joburi.
3. Pentru ca am vazut acest punct atins in alte evaluari, din punctul meu de vedere, se poate promova. Eu am devenit manager de echipa la 3 ani de la data angajarii fara a avea "relatiile" mentionate de altcineva si fara a avea experienta de people-management (aveam, in schimb, o experienta in domeniu de ceva ani). In opinia mea, este putin nerealist sa te astepti ca intr-un an-doi sa ajungi intr-o pozitie de team-leader sau manager deoarece pozitiile de genul acesta sunt disponibile mai rar (un manager are o "durata de viata" mai lunga decat un peer, de obicei). De asemenea, referindu-ma strict la departamentele in care am lucrat, mai rar sa dai peste un angajat atat de sclipitor care, intr-un an, sa poata prelua o echipa. Ce se intampla des, insa, sunt promovarile pe orizontala (mutarile in alte echipe, de obicei pe job-uri mai complexe). De exemplu, in cadrul echipei de suport pe care o conduc: am promovat pe pozitie de team manager dupa 3 ani; promovari pe pozitii fara angajati in subordine (ex: Supervisor, Trainer) s-au facut in medie dupa 17 luni; mutarile catre alte departamente s-au facut dupa 10 luni in medie. Criteriile dupa care s-a promovat in cadrul echipei au tinut de competenta si potential si nu pe criterii de prietenie.
4. Salariul este OK. Cu o singura exceptie, in fiecare an s-a facut o crestere a salariului care e influentata atat de evaluarea ta anuala, cat si de cat de bine a mers compania.

Mediu de lucru placut

23.07.2018 Util (5)

Pro
Sunt multumit de mediul de lucru, colegi, proiect.
Salarizarea este ok(ish)

Nu recomand, lucrurile se schimba spre rau

21.07.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- echipa tanara, comunicativa, colegi de la care ai ce invata
- se ofera 20 lei/zi pentru masa, insa doar la 2 cantine 'agreate'
- cafea si fructe la birou
- evenimentele si petrecerile sunt super
- participare la evenimente sportive, seri de fotbal/baschet, iesiri cu bicicleta, iesiri cu echipa
- bonus anual in primavara, aprox. 1 salariu in plus

Conecteaza-te cu 2Checkout (formerly Avangate) prin retele sociale
Beneficii companie
Locuri de munca 2Checkout (formerly Avangate)
BUCURESTI, Pitesti, Ploiesti
BUCURESTI, Job national
/ 0 - 1 an experienta
Last update: 05.10.2018
Galerie foto
Noutati 2Checkout (formerly Avangate)
Avangate is the place where people make things happen using their minds, creativity and imagination. We seek daring talent, team spirit and ...
World class eCommerce and subscription management solutions pair with advanced global payment capabilities to create a unique set of ...