Avia Motors

• www.aviamotors.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Avia Motors

A fost o experienta. Nu as repeta-o.

05.06.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Se da salariul la timp
Se lucrează cu toate formele legale
În principiu se respecta normele, sunt obligatorii, evident, dar ținând cont de piata muncii din România, lucrurile astea au devenit puncte forte.

Contra
-condiții de munca proaste daca vii cu așteptări raportate la felul în care se prezinta compania - în service se lucrează în sauna vara și în igloo iarna, la birouri cam aceeași poveste. Se face economie la chestiuni de bun simt: căldură, hârtie igienica la baie, săpun, saci de gunoi etc. Trist.
-colectivul e aparent frumos, în realitate cu grave probleme de comunicare, organizare, omenie. Dacă are cineva ocazia sa paseze o responsabilitate de la un dpt la altul, o va face fără drept de apel. Toți trebuie sa facă, niciunul nu face, se cauta vinovați și nu soluții.
-a trebuit sa vin la lucru din medical sa îmi scot managerul din încurcătură. Sunt mulți inapți așezați comod în poziții cheie, care țin cu dinții de scaun și de salariul sigur, ceea ce blochează oportunitățile de avansare ale celor care pot veni cu suflu nou. De cele mai multe ori se scot pozițiile noi la concurs, nu avansează nimeni - decât foarte rar. Poți sa ai 10 ani în firma, dacă ceri mărire de salariu se refuza chiar dacă pleci, grija pentru a păstra resursa umana e spre zero. Dar nici nu te da nimeni afara, e genul de loc de munca de unde poți ieși la pensie dacă asta îți dorești :))

Băgați în seama și departamentele suport, au și ele nevoie de resurse.
Nu mai țineți în poziții cheie oameni innadaptati, prăfuiti, doar pentru ca sunt niște buni câini de paza.

Fost angajat 2020 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Echipa foarte frumoasa

08.08.2019 - Angajat - Full time

Pro
colegi, mediu de lucru, programd e lucru

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

O companie 100% romaneasca cu peste 25 de ani de activitate

29.01.2018 - Angajat - Full time

Pro
- La angajare am auzit de la alti angajati mai vechi ca Avia a platit intotdeauna, la timp, salariile angajatilor. Dupa mai bine de 3 ani de lucru aici, pot sa confirm ca asa este.
- Sefii ok,
- Atmosfera de lucru ok,
- Colegi OK
- Conditii de munca ok

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Locuri de muncă