Avira

• Site: www.avira.ro

Evaluari companie Avira

O companie medie care incearca sa fie mai buna si mai competitiva.

01.12.2017 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Pachet salarial bun, comportament corect (dupa topaial? financiara a guvernului roman au decis sa majoreze salariul brut pentru a ramane netul la fel), pranz gratis (nu e de 5* dar nici foarte lame), echipa si colegii okay, se interactioneaza destul de usor intre departamente si intre colegi din Bucuresti, se incearca sa se imbunatateasc? comunicarea si cu colegii din Germania. Fiecare nou angajat primeste o calatorie la biroul din Germania. Acces la resurse de e-learning (udemy and others), conferinte, se incurajeaza participarea la proiecte open source.

Contra
Bugetul pentru diverse activitati non work related (iesiri cu echipa, conferinte) este destul de limitat.
Sediul din Germania este destul de departe de marile centre IT (la tara mai bine zis).

Buy some innovative startups if cannot develop in-house some real distributive products.

Full time - Software Developer - Bucuresti

Companie vs Manageri

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (25)

Pro
Principiile firmei sunt foarte ok si employee oriented. Foarte multe facilitati: masa asigurata, bonuri, tot felul de petreceri si iesiri, team building anual, salariu ok daca stii sa negociezi.

Personal eu sunt multumit

01.09.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Proiectul este ok, oamenii foarte ok.
Exista si un pachet de beneficii minim/normal

Colegi OK si mancare gratis. Posibilitatile de dezvoltare si salariale sunt foarte slabe daca nu te ai bine cu seful. Management complet defectuos

05.07.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Mancare gratis si colegii

QA

01.06.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Mediu tanar, echipa f. ok. Proiect destul de ok, posibilitati de invatare/formare.

Locuri de munca Ubisoft Romania
Tehnic este foarte ok. Au proiecte interesante, important e sa fii pasionat.Majoritatea colegilor ...
Java developer
Oameni placuti in general.Atmosfera relaxata de munca.Management profesionist.Team building-uri ...
Brand, cursuri, colegi ok
Area Sales Manager