Avira

• Site: www.avira.ro

Evaluari companie Avira

O companie cu un legacy impresionant, inca relevanta pe piata produselor de securitate.
Din pacate, Avira reprezinta doar o umbra a firmei de odinioara. Epoca de aur a firmei s-a

30.01.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
> inca exista un numar impresionant de oameni talentati

Contra
> recent firma a trecut printr-o reorganizare radicala (se intampla la fiecare 2-3 ani): lucrurile care mergeau bine au inceput sa se inrautateasca, iar problemele existente au devenit foarte apasatoare;
> sistemul de bonusare curent este o vrajeala ordinara, target-urile fiind setate "din pix" sau rotunjite prin adaosuri uriase pentru a nu se atinge nici macar pragul minim;
> constant pleaca o parte din angajatii de valoare din firma, lasand goluri imense pe care management-ul nu le constientizeaza ca fiind probleme;
> pe plan local, ideile si munca ta conteaza si oamenii din jur chiar apreciaza contributia,

Ar fi timpul sa va uitati in oglinda si sa analizati cu atentie (si sinceritate) situatia actuala a firmei.
Concediati

Full time - Bucuresti

O companie medie care incearca sa fie mai buna si mai competitiva.

01.12.2017 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Pachet salarial bun, comportament corect (dupa topaial? financiara a guvernului roman au decis sa majoreze salariul brut pentru a ramane netul la fel), pranz gratis (nu e de 5* dar nici foarte lame), echipa si colegii okay, se interactioneaza destul de usor intre departamente si intre colegi din Bucuresti, se incearca sa se imbunatateasc? comunicarea si cu colegii din Germania. Fiecare nou angajat primeste o calatorie la biroul din Germania. Acces la resurse de e-learning (udemy and others), conferinte, se incurajeaza participarea la proiecte open source.

Companie vs Manageri

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (25)

Pro
Principiile firmei sunt foarte ok si employee oriented. Foarte multe facilitati: masa asigurata, bonuri, tot felul de petreceri si iesiri, team building anual, salariu ok daca stii sa negociezi.

Personal eu sunt multumit

01.09.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Proiectul este ok, oamenii foarte ok.
Exista si un pachet de beneficii minim/normal

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucuresti

Colegi OK si mancare gratis. Posibilitatile de dezvoltare si salariale sunt foarte slabe daca nu te ai bine cu seful. Management complet defectuos

05.07.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Mancare gratis si colegii

Support Consultant
Program flexibilPachet salarial competitivBeneficii interesante
Expunere la telecom
Echipele in general mature cu experienta. Ai de la cine si ce sa inveti, doar sa vrei.Oameni ok. ...
Support Consultant
Economist/ contabil ...