Banca Transilvania

• www.bancatransilvania.ro

Evaluari companie Banca Transilvania

Cel mai urat job pe care l-am avut pana acum...si nu mi-a luat mult timp sa-mi dau seama de asta. Este o companie unde numarul de clienti este foarte mare, iar numarul de angajati care servesc clientii, foarte mic. Volumul de munca este foarte mare, doar 1 pauza de masa de 30 min pe zi, exista ore intregi in care nu te poti ridica de pe scaun pentru o pauza (cunoscandu-se faptul ca lucrul la birou si la calculator presupune mai multe pauze de-a lungul zilei). Sunt multe cerinte care se doresc indeplinite, se doreste aportul cat mai multor informatii intr-un timp ...inexistent, pentru ca tu ai clienti mereu la ghiseu si nu poti asimila in timpul asta si alte lucruri - pe langa operatiunile pe care trebuie sa le faci, ei doresc sa faci si vanzari. Se doreste educarea financiara a clientului... dar lucrul acesta il faci cu riscul degradarii demnitatii tale in fata clientului; Este tipul de job la care trebuie sa inghiti jignirile si toanele clientilor; nu poti sa le platesti cu aceeasi moneda, pentru ca tot tu esti vinovat, clientul trebuie servit intotdeauna indiferent de cat de recalcitrant sau nepoliticos este. Salariul nu este deloc motivant pentru volumul de munca si cerintele care exista. Per total, o experienta neplacuta.

23.05.2019 - Angajat Full time Util (1)

Pro
1.Suport foarte bun din partea colegilor; un colectiv foarte bun.
2. Nu ti se taie din salariu daca nu faci vanzarile pe care ei le doresc...asta mai lipsea.

Contra
- statul peste program nu este rasplatit
- foarte multe cerinte
- volum mare de lucru
- acceptarea jignirilor din partea clientilor
- salariu deloc motivant pentru conditiile de lucru
- dezinteres total fata de angajat.

- conditii diferite pentru sucursale si agentii, in functie de volumul de lucru (exista inegalitate intre angajati - acelasi salariu, pe munca mai multa);
- neacceptarea si renuntarea la clientii irascibili, nepoliticosi, cu probleme de comportament.
- ar fi dragut daca ar oferi angajatilor MACAR un gest prin care sa se arate respectul fata de ei si munca depusa - ex: dezinfectant gratuit macar in toalete, avand in vedere ca in front office se lucreaza in permanenta cu bani si se ia contact cu foarte multi oameni;
- cerinte pertinente si realizabile; degrevarea personalului front office de vanzarile aproape a tuturor produselor BT - FO-ul trebuie sa asigure atat operatiunile, cat si sa faca vanzari. Mai ramane sa preia si din atributiile personalului de curatenie.
Curiozitatea mea este ...cati angajati BT front office exista care sa fie intr-adevar multumiti de job? Pentru ca eu nu am intalnit niciunul. Toti au nemultuiri, si de obicei sunt cam aceleasi.

Full time - Specialist servicii clienti - Tulcea
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O oportunitate buna pentru cineva la inceput de cariera.

22.05.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Ofera sansa la un job destul de bine platit celor fara experienta.
Training.
Echipa tanara, amabila si dinamica.
Mediu de lucru placut.
Salariu bun pentru inceput de drum (mai ales daca locuiesti intr-un oras mai micut).

Profesionalism, încredere și siguranta

17.05.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Colectiv, salariu, prestanta

Loc de munca bun pentru a porni o cariera

10.05.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
brand de renume, conducere competenta

Oferte care ti s-ar potrivi

O banca foarte aglomerata si fara personal

08.05.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salarii mici comparativ cu munca depusa

KRUK Romania
Oamenii sunt faini, echipele destul de tinere si cu multe idei noi, programul destul de flexibil.
- colectiv ok- salarii decente- mediu nestresant
Casier
Program flexibil pt studenti