Bancpost SA

Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

• Site: www.bancpost.ro

Evaluari companie Bancpost SA

Mediu, companie manageriata pe sistem romanesc, nu sistem de corporatie

26.11.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Sistem tipic birocratic

Contra
Nu sunt apreciate meritele profesionale si nu esti promovat pe merit

De a aprecia munca bine facuta

Full time - Relationship manager - Bucuresti

O banca oarecare care merita doar pentru cel mult 6-12 luni

09.11.2017 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
-la primul sediu colegi super ok
-studenta fiind ma trimiteau la scoala dupa program, sau ma lasau sa plec in zilele cand aveam ore de la 4.30, ma expediau de la 4.
-oameni faini

De evitat daca aveti si alta oferta de angajare

18.06.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Daca esti sef, cu siguranta iti va fi bine dpdv financiar si al volumului de munca prestat (acesta din urma aflat intr-o relatie invers proportionala cu primul, adica salariul)

Daca ai nimerit intr-un departament ce nu are legatura directa cu obiectivele comerciale, poti sa o freci la propriu (nu ai prea multe de facut)

Lucrezi intr-un domeniu ce pare interesant privit din afara (de familie, prieteni, etc)

Call Center Bancpost

04.01.2017 - Angajat Full time Util (18)

Pro

Un ofiter relatii clienti (in Call Center) la Bancpost sau ERB Retail Services castiga 1500 de lei net+bonuri de masa+bonus, program de 8 ore. Nu sunt conditii stricte de angajare, chiar deloc. Nu este necesara experienta anterioara, ci doar bune abilitati de comunicare, orientare catre client, punctualitate si seriozitate. Nu se sta peste program, daca se fac ore suplimentare sunt platite dublu, insa oricum se cer foarte rar, dar chiar si atunci nu se supara nimeni daca nu ramai la ore suplimentare.

Comentariile de mai sus nu sunt adevarate, se fac promovari si mariri de salariu in functie de atingerea targetului personal. Un agent call center poate ajunge intr-un an si jumatate la un salariu de 2500 de lei net(chiar sunt multe persoane cu acest salariu).

Atmosfera este foarte placuta, oamenii lucreaza relaxati, nu sunt reguli absurde de call center. Sediul este exact langa metrou Pipera(1min de metrou).

Sunt analizate toate CV-urile trimise pe adresa bancii, infocenter@bancpost.ro, aplicati si convingeti-va la interviu, e mult mai eficient.

Eu recomand daca esti la inceput

04.12.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Daca esti la inceput si vrei sa inveti si sa prinzi experienta in domeniu, e ok.

Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Inginer electromecanic
Nu recomand. Pierdere de timp.
Oameni bun tehnicManagement strain si cu experientaWork from homeLipsa micro management
Inginer proiectant
Nu se merită deloc.