Bancpost SA

• Site: www.bancpost.ro

Evaluari companie Bancpost SA

De evitat daca aveti si alta oferta de angajare

18.06.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Daca esti sef, cu siguranta iti va fi bine dpdv financiar si al volumului de munca prestat (acesta din urma aflat intr-o relatie invers proportionala cu primul, adica salariul)

Daca ai nimerit intr-un departament ce nu are legatura directa cu obiectivele comerciale, poti sa o freci la propriu (nu ai prea multe de facut)

Lucrezi intr-un domeniu ce pare interesant privit din afara (de familie, prieteni, etc)

Contra
Salariile celor pe pozitie de simpli executanti sunt 25-30% mai mici decat a celor din bancile de top 5 in Romania.

Cei mai multi dintre sefi, au un orgoliu exacerbat si confunda responsabilitatile lor din fisa postului cu sentimentul ca sunt in propria firma si fac aproape ce vor

Dati-va demisia sau mergeti la cursuri despre ce inseamna sa fii un manager profesionist.

Full time - Administrator credite - Bucuresti

Call Center Bancpost

04.01.2017 - Angajat Full time Util (18)

Pro

Un ofiter relatii clienti (in Call Center) la Bancpost sau ERB Retail Services castiga 1500 de lei net+bonuri de masa+bonus, program de 8 ore. Nu sunt conditii stricte de angajare, chiar deloc. Nu este necesara experienta anterioara, ci doar bune abilitati de comunicare, orientare catre client, punctualitate si seriozitate. Nu se sta peste program, daca se fac ore suplimentare sunt platite dublu, insa oricum se cer foarte rar, dar chiar si atunci nu se supara nimeni daca nu ramai la ore suplimentare.

Comentariile de mai sus nu sunt adevarate, se fac promovari si mariri de salariu in functie de atingerea targetului personal. Un agent call center poate ajunge intr-un an si jumatate la un salariu de 2500 de lei net(chiar sunt multe persoane cu acest salariu).

Atmosfera este foarte placuta, oamenii lucreaza relaxati, nu sunt reguli absurde de call center. Sediul este exact langa metrou Pipera(1min de metrou).

Sunt analizate toate CV-urile trimise pe adresa bancii, infocenter@bancpost.ro, aplicati si convingeti-va la interviu, e mult mai eficient.

Eu recomand daca esti la inceput

04.12.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Daca esti la inceput si vrei sa inveti si sa prinzi experienta in domeniu, e ok.

Bancpost Bucuresti

24.10.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Mie mi se pare destul de multa flexibilitata avand in vedere ca vorbim de domeniul bancar. Daca te zbati, vei avea acces la multe informatii din domeniu pe care le poti invata.

Experienta Bancpost

13.07.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Mai mult pentru inceput de cariera

Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Locuri de munca Kruk Romania
Kruk Romania
Locuri de munca Kruk Romania
Kruk Romania
Sediu impresionant si centralOameni de la care ai ce invataBeneficii pentru angajati ( Bookster, ...
nu am prea multe de adaugat. o experienta relativ ok.
Analist chimist
Mediu de lucru extraordinar de placut.
Call Center Department
IT Senior Business ...