BCR - Banca Comerciala Romana SA

Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

• Site: www.bcr.ro / www.bcrlocuinte.ro

Evaluari companie BCR - Banca Comerciala Romana SA

O companie OK, singura problema e ca e banca

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (20)

Pro
Am facut o perioada de practica de 2 luni la ei, in 2013, eu fiind atunci in anul 2 de facultate. A fost o experienta interesanta, oamenii de acolo se cred foarte mari si tari - cel putin sefuletii si managerasii de orice rang - insa in general sunt oameni simpli care de obicei sunt de treaba.
Fiind la inceput de drum, mi-a placut treaba cu corporatistii, lumea imbracata mai mereu la costum etc, eram si fix in centrul Bucurestiului pe Calea Victoriei.

Contra
Cam intepati unii oameni, cu multe impresii, ai zice ca unii fac nave spatiale acolo la cat de importanti se cred. De fapt, e doar munca de sclav si nimic mai mult, iar ce fac ei acolo e atat de low level incat inteleg acum si de ce sunt saraci si vrea banca sa scape de cat mai multi angajati.
Salarii mici, evident.

Mai apropiati de angajati ar fi frumos daca s-ar putea. Am inteles de la fostii colegi ca CEO-ul comenta si se uita urat la tine daca te vedea ca n-ai cravata la camasa, in lift.

Full time - Internship - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Bun la inceput pentu a invata; asa ca experienta, pot sa spun ca e medie

09.08.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Notiuni si cunostiinte interesante pe care le poti prinde in domeniu. Daca ai noroc ca cineva sa se ocupe de tine mai mult, chiar e un avantaj mare

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in BCR - Banca Comerciala Romana SA

Este o companie mare, exista posibilitati de avansare dar nu sunt la indemana tuturor.

26.07.2017 - Angajat Part time Util (16)

Pro
Salariile sunt ok in comparatie cu ceea ce ofera industria de banking. Sefii sunt intelegatori (unii) :)
La echipa mobila esti un fel de agent de vanzari, nu ai biroul tau, te plimbi prin agentii, nu inveti mai nimic pt ca rolul tau este sa interactionezi cu clientul pe teren, targetul este greu de atins dat fiind faptul ca BCR are dob f mari la credite.
Exista salariu fix pe care ti-l negociezi. Se dau banuri de masa si optional P3.

Administrator credite pt. BCR

08.07.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Posibilitatea de a acumula experienta.
Knowledgeul dobandit.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Lucrez in BCR ca Analist, pana acum este totul in regula

21.06.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Poti invata foarte mult si te poti dezvolta din punct de vedere al cunostiintelor pe care le dobandesti

Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Farmacist
Program informatic bine pus la punctPromotii avantajoase, usor de recomandat la pacientiPreturi ...
Agent Servicii Clienti
- salarii cat de cat ok pe unele departamente- colectiv tanar
Customer Service Agent
O companie care ofera sanse egale tuturor, indiferent de studii sau de experientaTraineri si ...
Operator call center
Account Manager