BCR - Banca Comerciala Romana SA

Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

• Site: www.bcr.ro / www.bcrlocuinte.ro

Evaluari companie BCR - Banca Comerciala Romana SA

O experienta foarte buna pentru un tanar aflat la inceput de cariera.

06.11.2017 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Puncte pozitive:
-un management foarte bun, focusat atat pe rezultate cat si pe oameni
-time management bun si flexibilitate, poti imbina job-ul cu viata personala / o facultate daca esti la licenta sau master
-oameni pozitivi care au incredere in ei si te indeamna si pe tine sa ai incredere in deciziile si actiunile tale
-oportunitatea de a invata constant lucruri noi si marele plus este ca pentru fiecare echipa exista cate un mentor gata oricand sa te ajute/invete

Contra
Puncte negative:
-decizii care se iau relativ greu

Cred ca cel mai bun sfat pe care pot sa il dau conducerii (aici ma refer la top management, B si B-1) este sa incerce sa aplece urechea mai mult si la feedback-ul oferit de catre angajati cu privire la diverse proceduri/procese relativ lente si care pot fi imbunatatite.

Full time - Specialist resurse umane - Bucuresti

Companie serioasa , mediu de lucru placut.

01.11.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Colegi ok
Mediu de lucru placut

O companie OK, singura problema e ca e banca

25.10.2017 - Fost angajat Full time Util (20)

Pro
Am facut o perioada de practica de 2 luni la ei, in 2013, eu fiind atunci in anul 2 de facultate. A fost o experienta interesanta, oamenii de acolo se cred foarte mari si tari - cel putin sefuletii si managerasii de orice rang - insa in general sunt oameni simpli care de obicei sunt de treaba.
Fiind la inceput de drum, mi-a placut treaba cu corporatistii, lumea imbracata mai mereu la costum etc, eram si fix in centrul Bucurestiului pe Calea Victoriei.

Bun la inceput pentu a invata; asa ca experienta, pot sa spun ca e medie

09.08.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Notiuni si cunostiinte interesante pe care le poti prinde in domeniu. Daca ai noroc ca cineva sa se ocupe de tine mai mult, chiar e un avantaj mare

Este o companie mare, exista posibilitati de avansare dar nu sunt la indemana tuturor.

26.07.2017 - Angajat Part time Util (16)

Pro
Salariile sunt ok in comparatie cu ceea ce ofera industria de banking. Sefii sunt intelegatori (unii) :)
La echipa mobila esti un fel de agent de vanzari, nu ai biroul tau, te plimbi prin agentii, nu inveti mai nimic pt ca rolul tau este sa interactionezi cu clientul pe teren, targetul este greu de atins dat fiind faptul ca BCR are dob f mari la credite.
Exista salariu fix pe care ti-l negociezi. Se dau banuri de masa si optional P3.

Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Sef tura/Sef Magazin
Program flexibil, nu ai timp sa te plictisesti. Multi clienti faini. Salarul intra la timp sau mai ...
Curier
Adrenalina, provocari noi, interactiune cu multi oameni, CIUBUC
-Angajeaza in permanenta personal;-Salariile sunt ca pe piata;-Firma franceza.
QA Engineer
Sef tura/Sef Magazin