BCR - Banca Comerciala Romana SA

Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

• Site: www.bcr.ro / www.bcrlocuinte.ro

Evaluari companie BCR - Banca Comerciala Romana SA

Contact Center-ul mananca banii BCR degeaba! Ar trebui desfiintat. Multe apeluri doar pt sold...iar lead-urile catre unitati sunt facute la plesneala doar sa fie la numar si sa se iasa bine.

16.10.2014 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Pentru ca este o banca cu prestigiu

Contra
Contact Centerul din Ploiesti este o adevarata uzina. Lucrezi non stop si tratamentele superiorilor din CC sunt execrabile. In Contact Center pe langa faptul ca nu mai ai viata personala, pt ca niciodata nu stii ce program ai si acela se modifica dupa cum se trezeste supervisorul dimineata, vii la munca si esti tratata ca un ogar. Planuri de actiune nejustificate etc.Daca esti chemat din liber in ultimele 4 minute pana la intrarea in program si ai o opinie, parerea ta nu conteaza. Daca iti este rau nu esti invoit si se incalca regulile SSM. Daca sunt navetisti acestia sunt rugati sa si caute in alta parte de munca. Inca mai cred ca in Unitate poate nu este asa.

Sa faca o ancheta in Contact Centerul din Ploiesti cu conslierii, pentru ca sunt terorizati de Supervisor si Coordonaori. Oamenii le pleaca in masa din cauza acestor oameni si nu este corect. Oamenii sunt buni in activitate dar sunt tratati sub orice critica si le este teama sa spuna ceva pt ca apoi sunt dati afara cum s-a intamplat. Ar trebui sa se faca un interviu After work, cu cei care au plecat pt ca ei au curaj sa spuna ce se petrece acolo.Superiorii din Contact center strica imaginea intregii companii care este una de prestigiu si este pacat. Unei fete nu i au mai prelungit contractul si dupa ce a cerut scrisoare de recomandare unui coordonator acesta a fost sunat direct de supervizor pentru a il ameninta daca ii da scrisoare zboara si el. Respectivul coordonator fiind in BCR de multi ani.

Full time - Consilier clienti - Ploiesti

Responsabilitatea personalului
Controlor calitate
Nu am nimic pro
Escalation Engineer
Mediu, colegi, accesul la informație și tehnologie, beneficii multiple, chiar și salariile bune
Agent Servicii Clienti ...
Control calitate
Database Analyst