BearingPoint SRL

Alte Servicii

• Site: www.bearingpoint.com

Evaluari companie BearingPoint SRL

Salariu bun, dar nu inveti mare lucru

11.03.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Cum zice si in titlu, e destul de usor sa ajungi la un salariu de peste 10.000 lei net daca esti pe proiect in afara tarii (diurna 60euro/zi). Asta e cel mai important punct pozitiv. Pe langa asta, iti dezvolti cunostiintele de limba si de business, faci experienta cu clienti din afara tarii.

Contra
Cel mai important: firmei nu-i pasa de tine -> Sa iasa banu' doar! Nu conteaza daca nu te descurci pe proiect, daca nu iti place, daca nu ai primit nicio pregatire ca sa iti faci treaba. Daca au castigat un client, trimit oamenii, fara sa se gandeasca cine s-ar potrivi mai bine. Banii, clientul, apoi angajatul - astea sunt prioritatile lor

Proiectele firmei sunt slabe, iar taskurile date colegilor din RO sunt dintre cele mai simple de multe ori. In plus, nu primesti ajutor cu traininguri, ci doar eventual acces la niste carti online/cursuri si te descurci in timpul liber. De multe ori esti aruncat direct in gura leului de pe o zi pe alta (trimis la client). Cand o sa mergi la un interviu la o firma serioasa, nu o sa te incadreze decat ca junior, chiar daca poate ai 3-5 ani de experienta SAP la BearingPoint.

Daca esti pe proiecte in afara tarii, adio viata personala/familie/prieteni. C'est la vie!

Firma colcaie de nemultumiti, dar toti stau pt bani si fiindca e un job usor

Full time - SAP Business consultant - Sibiu

Firma ce iti ofera posibilitatea de a face dezvoltare in multe limbaje de programare de la 0.

12.02.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
- proiecte noi interesante pentru clienti importanti
- ti se ofera o mare responsabilitate pe umeri si au asteptari mari de la tine
- esti apreciat atunci cand te straduiesti si lucrezi cu responsabilitate
- multe deplasari in strainatate la client

Internship Ajutor Programator

27.11.2017 - Fost angajat Part time Util (10)

Pro
Program flexibil.
Echipamente bune.

Atmosfera OK

18.08.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Cultura multiorganizationala, proiecte diverse, poti aplica limbile straine

Operator Asamblare
Bonusuri sau prime salariale, loc de munca stabil, posibilitate de a face ore suplimentare
Administrator
Colegi în mare parte ok și dornici sa te ajute
Aspecte PRO nu cred ca exista si nici nu vor exista in aceasta "firma" pur romaneasca. ...
Account Manager
Consultant farmaceutic
Mat Planning/Prod Ctrl ...